Katil tanıdık çıktı

Banyas'ta geçtiğimiz günlerde Sünnilere yönelik düzenlenen katliamları, Türkiye'den Suriye'ye iltica eden Mihraç Ural'ın komuta ettiği ortaya çıktı. Ural'ın katliamı anlattığı bir video da yayınlamdı

Giriş Tarihi: 7.5.2013
Suriye'nin batısında yer alan Tartus vilayetinin Banyas ilçesinde geçtiğimiz hafta Sünni köylerine düzenlenen ve en az 700 kişinin yaşamını yitirdiği katliamların arkasından, kamuoyunun yakından tanıdığı Türk asıllı Mihraç Ural çıktı. 1970'li yıllarda Türkiye'de faaliyet gösteren Acilciler adlı aşırı sol örgütün lideri olan Ural, geçtiğimiz yaz Hatay'da yapılan Türkiye karşıtı mitingleri organize eden isim olarak hafızalarda yer etmişti. Suriye içinde kurduğu "Mukavemet" adlı bir silahlı örgütün olduğu da bilinen Mihraç Ural, yayımlanan gizli video kaydında Banyas ve çevresinde komuta ettiği katliamları ayrıntılı bir şekilde anlattı.

"HERKES GÖRECEK"
Neden katliam ve etnik temizlik yapmaları gerektiğini ortaya koyan Ural, amaçlarının bütün Suriye'yi muhaliflerden temizlemek olduğunu kaydetti. Araplar arasında Ali Keyyari adıyla bilinen Ural'ın "Teröristler tek kaçış yolu olarak bu bölgeyi kullanıyor. Etrafı Suriye ordusu ile kuşatılan Ceble kenti hainler için merkez olamaz. En yakın zamanda Banyas'ı kuşatıp hainlerden temizlememiz gerekiyor. Birçok bölgede savaştık, ben ve arkadaşlarım pusuya da düştük, ama yine de deniz şeridini kuşatmamız ve korumamız lazım. Herkes ne yaptığımızı görecek" ifadeleri dikkat çekti. 1980 darbesiyle yurtdışına çıkarak Suriye'ye sığınan Mihraç Ural'ın, Suriye istihbaratı Muhaberat'la kısa zamanda yakın ilişki geliştirerek vatandaşlık hakkı elde ettiği belirtildi. Ural'ın elebaşısı olduğu Banyas katliamında çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 700 dolayında sivil hayatını kaybetmişti. Suriye rejimi de Banyas ve çevresine askeri operasyon düzenlendiğini zımnen kabullenen açıklamalar yapmıştı.

CEMRAYA TESİSLERİ HARABEYE DÖNDÜ
Cumartesi gecesi İsrail savaş uçaklarının vurduğu Şam'ın kuzeyindeki Cemraya askeri tesislerinin saldırıdan sonraki halini gösteren fotoğraflar yayımlandı. Binaların neredeyse tamamen yıkıldığı Cemraya'da çok sayıda küçükbaş ve büyükbaş hayvanın da telef olduğu görüldü.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katil tanıdık çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN