Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Film gibi soygunda 31 kişi gözaltında

Brüksel Havalimanı'ndaki 50 milyon dolarlık elmas soygunuyla ilgili İsviçre, Fransa ve Belçika'da 31 kişi gözaltına alındı. Elmasların bir kısmı bulunurken çok sayıda lüks araç ve yüklü miktarda paraya ise el konulduğu açıklandı

Giriş Tarihi: 9.5.2013
Belçika'nın Brüksel Havalimanı'nda gerçekleştirilen 50 milyon dolarlık elmas soygunuyla ilgili İsviçre, Fransa ve Belçika'da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda 31 şüpheli gözaltına alındı. Brüksel Federal Savcılığı yaptığı açıklamada çalınan elmasların bir kısmının da ele geçirildiğini bildirdi.

40 AYRI NOKTAYA BASKIN

Belçika'da 18 Şubat'ta gerçekleştirilen film gibi soygunda uçağa yüklenmek üzere olan 50 milyon dolar değerindeki elmas silahlı ve maskeli kişi tarafından çalınmıştı. Belçika emniyeti soygundan sonra başlattığı geniş çaplı araştırmada elmas soygununa karışanların peşine düştü. Dün sabah saatlerinde 250 polis 40'dan fazla noktaya baskın yaparak 24 kişiyi gözaltına aldı.

YAŞLARI 30-50 ARASINDA

Eş zamanlı olarak Fransa'daki baskında bir, İsviçre'de ise 6 şüpheli yakalandı. Asrın soygunu olarak nitelendirilen hırsızlık olayında çalınan elmasların bir miktarının İsviçre'deki baskında ele geçirildiği bildirildi. Belçika'daki baskınlarda ise çok sayıda lüks araç ve yüklü miktarda paraya el konulduğu kaydedildi. Gözaltına alınanların yaşlarının 30 ile 50 arasında değiştiğini kaydeden yetkililer, işlenen organize eylemde kimin hangi rolü oynadığının araştırıldığı belirtti. Brüksel Federal Savcılık yetkilisi Jean-Marc Meilleur, "Fransa'da yakalanan şahsın kilit rol oynadığına dair ciddi bulgular söz konusu. Belçika'da gözaltına alınanlardan en az 10'unun ise suç dosyası oldukça kabarık" dedi.

BENZER SOYGUNLAR...

18 Şubat'ta İsviçre Havayolları'na ait uçağa bagajlar yüklendiği sırada yaklaşan ağır silahlı 8 soyguncu bir bavul dolusu elmasla kayıplara karışmıştı. 2005'te benzer şekilde uçaktan bir bavul dolusu elmas çalınmış, 2001'de de değerli evraklar ve mücevherler soyulmuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Film gibi soygunda 31 kişi gözaltında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN