Dubai polisine Bugatti Veyron!

Lamborghini Aventador, Ferrari FF ve Aston-Martin One-77 gibi dünyanın en pahalı otomobillerini polis aracı olarak kullanan Dubai emniyet teşkilatı, şimdi de satışı 1.4 milyon dolardan başlayan Bugatti Veyron'u lüks araçlar serisine dahil etti.

Giriş Tarihi: 17.5.2013 14:27
Aracın fotoğrafı, Dubai emniyet teşkilatı tarafından yayınlandı. Dubai polisi, Tom Cruise'un "Görevimiz Tehlike 4" filmine konu olan dünyanın en uzun binası Burj Halife gibi, turistlerin en çok ziyaret ettiği yapıların bulunduğu bölgede devriye gezen bir lüks araç filosu oluşturulduğunu söyledi.
Dubaili yetkililer, şehrin gelişmişliğini ön plana çıkaran lüks araç filosunun, aynı zamanda Dubai'nin uluslararası reklamı da katkıda bulunduğunu ifade etti.Birçok körfez ülkesinin aksine, petrol gelirlerinin alt sıralarda kaldığı Dubai'de ticaret, turizm ve gayri menkul sektörleri ön planda bulunuyor.

BAE içindeki yedi emirlikten biri olan Dubai, Ortadoğu ile New York, Londra ve Şangay gibi kozmoolit başkentleri arasında küresel bir geçiş noktası olarak tanınmak istiyor. Bununla birlikte göçmen nüfusa olan bağımlılığı, borçlulara yönelik uygulanan ağır cezalar ve 2009'dan bu yana etkisini gösteren küresel krizin ortaya çıkardığı ekonomik gerileme Dubai'nin bu hedefe ulaşmasındaki en büyük engeller olarak görülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dubai polisine Bugatti Veyron!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN