Bir kişiye çıkan en büyük ikramiye

İki aydır devreden ABD lotosunda talih kuşu 10, 13, 14, 22, 52 ve 11 rakamlarını yazan kişiye vurdu. Talihli vergi kesintisi sonrası 377 milyon doları cebe atacak

Giriş Tarihi: 20.5.2013
Amerika'da iki aydır devreden ve toplam ikramiyesi 590.5 milyon dolara ulaşan Powerball, cumartesi gecesi yapılan çekilişte sahibini buldu. Florida eyaletinde bir kişinin biletinde, kazanan numaralar 10, 13, 14, 22, 52 ve Powerball numarası da 11 olarak açıklandı. Kazanma şansının 175.2 milyonda bir olduğu belirtilen Amerika'nın en yüksek katılımlı şans oyununda kaderi değişen, şimdilik adı açıklanmayan Amerikalının, vergilerden sonra 376,9 milyon dolara sahip olacağı belirtiliyor. Kazanan kişi, ödülü taksitle almayı da tercih edebilir. Çıkan ikramiyenin ABD'de bir kişinin kazandığı en büyük ikramiye olduğu belirtiliyor.

KİMLİĞİ GİZLİ TUTULUYOR

Kazanan kişinin kimliği ülkede tam bir merak konusu olurken, biletin Florida eyaletinin Zephyrhills kentinde bir süpermarkette oynandığı belirtiliyor. Florida Şans Oyunları yetkilisi Cindy O'Connell, eyaletten bir kişinin kazandığını doğruladı, ama kimliği hakkında bilgi vermedi. İki aydır biriken ikramiyeyi geçen cumartesi günü de kazanan çıkmasaydı, büyük ikramiye 925 milyon dolara ulaşacaktı. Ancak bir kişinin kazanan rakamlarla Powerball rakamını kombinasyonunu yakalamasıyla, ikramiye açılış rakamına, yani 40 milyon dolara düştü. Rakam kombinasyonları üzerine kurulu oyunda olası tüm kombinasyonların yüzde 80'inin neredeyse çekilişe dakikalar kala bile oynandığını belirten merkezi Iowa'da bulunan Şans Oyunları CEO'su Terry Rich, "Bu kombinasyonların bir matematiği yok. Tamamen tesadüfe bağlı. İşin eğlencesi de burada" derken, 43 eyaletle Washington DC ve Virgin Adaları'nda oynanan oyuna olan ilgi, Kaliforniya'nın Los Angeles kentinde bir marketi işleten Gordon Chan tarafından ortaya koyuluyor. Chan, "Markette Powerball müşterileri için ayrı bir sıra oluşturduk. Diğer müşterilerden ayırmamız gerekiyordu" diye konuştu.

3 KİŞİYE DAĞITILMIŞTI

Amerikan tarihinde en yüksek rakamlı şans oyunu ikramiye, Mega Millions oyunuyla Mart 2012'de 656 milyon dolarla olmuş, büyük ikramiye Maryland, Kansas ve Illinois eyaletleri arasında dağıtılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir kişiye çıkan en büyük ikramiye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN