Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz gazetesinden çirkin Türkiye haberi

Daily Mail, başka bir ülkede, polisleri sokak köpeğine gaz sıkarken çekilmiş fotoğrafı Taksim'de çekilmiş gibi gösterdi.

Giriş Tarihi: 6.6.2013 16:33 Güncelleme Tarihi: 6.6.2013 16:33
İngiliz gazetesi Daily Mail, Türkiye dışında bir ülkede çekilen ve yeleklerindeki yazı bulanık hale getirilmiş polisleri sokak köpeğine gaz sıkarken çekilmiş fotoğrafı Taksim'de çekilmiş gibi gösterdi. Gazete, bu fotoğraflar "Masum kurban: İstanbul'da bir Türk polisi kendilerine doğru gelen bir köpeğe göz yaşartıcı gaz sıktı" diye yazdı.

Daily Mail, daha önce Associated Press ajansı tarafından servis edilen ve Şili'nin başkenti Santiago'daki protesto gösterileri sırasında çekilen başka bir fotoğrafı da yine Taksim'de çekilmiş gibi göstererek altına "Bir grup köpek İstanbul'daki gösteri karmaşasının arasında kaldı" diye yazdı.
Gezi olaylarında polisin köpeklere bile göz yaşartıcı gaz sıktığını iddia eden gazete, "Türk polisi gösteriler sırasında insanların yüzüne gaz sıkmasının büyük tepkiler aldı. Twitter'a yüklenen fotoğraflar Gezi Parkı'nda köpeklerin de kargaşanın ortasında kaldığını gösteriyor" diye yazdı.

Daily Mail'in internet sitesinde yayınlanan fotoğraflardan Taksim'de çekilenlerin oldukça net olduğu görülürken, diğer fotoğrafların bulanıklaştırılmış olması dikkat çekti.

Gelen tepkiler ve yapılan haberler üzerine Daily Mail'in sitesinden fotoğrafları kaldırdığı görüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz gazetesinden çirkin Türkiye haberi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN