Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsansız pizza aracı!

Siparişleri 30 dakikanın altında ulaştırma sözü veren pizza şirketi, helikopter benzeri insansız hava aracıyla ilk teslimatını gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 7.6.2013
Dünyanın birçok ülkesinde, siparişleri 30 dakikadan kısa bir sürede ulaştırma sözü veren bir pizza firması, pizza servisini gökyüzüne taşıdı. Dünyaca ünlü bir pizza şirketi, İngiltere'de gerçekleştirdikleri ilk havadan pizza teslimatı denemesinin videosunu yayınladı. Firmanın İngiltere'deki tanıtımını üstlenen T&Biscuits adlı firma tarafından tasarlanan helikopter benzeri uçan pizzacıya DomiKopter ismi verildi. DomiKopter ilk siparişini sağ salim ve hızlı bir şekilde teslim etmeyi başardı.

KISA SÜRE İÇİNDE HİZMETTE

Yerden 126 metre yükseğe ulaşabilen, pizzacı insansız hava aracı, geleneksel ısı izolasyonlu pizza çantasında, iki adet büyük boy pizzayı taşıyabilme kapasitesine sahip. Sekiz kollu ve her kolunda birer pervane bulunan DomiKopter, üzerindeki kameralar ve uzaktan kumanda sayesinde yerden kontrol edilebiliyor. İnsansız hava aracı uçurma konusunda deneyimli bir teknisyen tarafından yönlendirilen DomiKopter'in ilk teslimat videosu sosyal paylaşım sitelerinde, pizzaseverlerin yoğun ilgisini çekti. Firmanın telefonları ve mail adresi, havadan teslim edilen pizzanın ne zaman yaygınlaşacağını soran müşterilerin istekleriyle kilitlendi. Bunun üzerine şirketin basın sözcüsü Tim McIntyre DomiKopter'in oldukça yenilikçi bir fikir olduğunu fakat her yerde uygulanmasının vakit alacağını açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsansız pizza aracı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN