Şok ayrılığın nedeni jimnastikçi aşkı mı?

Giriş Tarihi: 8.6.2013

Rus basını, 30 yıllık eşiyle boşanma kararı aldıklarını kameralar önünde açıklayan Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, eski milli jimnastikçi Alyona Kabayeva ile ilişkisi nedeniyle evliliğini bitirdiğini yazdı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile eşi Lyudmila Putina'nın kameralar önünde boşandıklarını açıklamalarının yankıları sürüyor. 60 yaşındaki Putin, Kremlin'e mayıs ayında yeniden çıkmasından bu yana ilk kez önceki gece eşiyle kameralar karşısına geçti. Kremlin Sarayı'ndaki "Esmeralda Balesi"nin arasında konuşan ikili, 30'uncu yıldönümüne günler kala evliliklerinin bittiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı, "Zaten birbirimizi hiç görmüyoruz. İkimiz de kendi hayatlarımızı yaşıyoruz" derken, Lyudmila Putina ise "sonsuza kadar yakın kalacaklarını" vurguladı ve Vladimir Putin'e kendisine verdiği destek için minnettar olduğunu söyledi. Putin ve Lyudmila'nın gösteri boyunca sakin olmaları, Lyudmila'nın hiç gülümsememesi dikkat çekti.

LYUDMILA KIZGINDI
Açıklama yapılırken Putin'in soğukkanlılığı, Lyudmila'nın ise kızgın olması gözlerden kaçmadı. Açıklamalar Putin'in özel hayatıyla ilgili nadir beyanlarından biri oldu. Ancak Maria (27) ve Katerina (26) isimli iki kızları bulunan ikilinin boşanmaları kimseyi şaşırtmadı. Herkesin aklında hâlâ tek bir soru var: "Putin, eşinden eski milli jimnastikçi ve şimdinin siyasetçisi Alyona Kabayeva olan ilişkisi yüzünden mi ayrıldı?" Rus basınınca bile dile getirilen Putin ve 30 yaşındaki Kabayeva'nın gizli aşkı henüz kanıtlanamadı. 5 yıldır birlikte oldukları defalarca yazılan ikilinin hatta bir de erkek çocukları olduğu söyleniyor. Ancak Putin, çocuk haberlerini yalanlamıştı.

SÖZCÜ: BAŞKA KADIN YOK

Evliliği ve kızları ile ilgili de sır küpü olan Putin'in, Kabayeva olduğu söylenen aşkını açıklayıp açıklamayacağı ise merak konusu. Kabeyeva, Putin'in kurduğu Birleşik Rusya Partisi'nin milletvekili. Putin'in eski eşi 55 yaşındaki Lyudmila Putina'nın da bu gizli aşk konusunda konuşması beklenmiyor. Lyudmila Putina, hayatını Kremlin dışında devlete ait lüks malikânede yaşıyor ve basının karşısına çok nadir çıkıyor. Putin ayrıca görevdeyken boşanan ilk Rusya lideri olarak da tarihe geçti. Putin ve eski, eşi 28 Temmuz 1983'te dünyaevine girmişti. O dönemde Putin genç bir KGB ajanıyken eşi ise hostesti. Putin'in sözcüsü Dmitri Peskov, Rus liderin hayatında başka kadın olmadığını, boşanmasının ardından başka bir kadınla da evlenmeyeceğini belirtti. Interfax haber ajansının, Putin'in kızları Maria ve Katerina'nın boşanma kararını nasıl karşıladıkları yönündeki sorusuna cevap veren Peskov, "Putin'in özel yaşamı ile ilgili konular kendisini ilgilendiriyor. Buna saygı duyalım" dedi. Peskov, Putin'in henüz resmi olarak boşanma işlemlerinin gerçekleşmediğini, ayrılık kararını kamuoyu ile paylaştıklarını belirtti. DIŞ HABERLER

ÇİFTİN 20'Lİ YAŞLARDA İKİ KIZI VAR
Vladimir Putin, Lyudmila ile 28 Temmuz 1983'te evlenmişti. Putin çiftinin Maria ve Katerina isminde iki kızları bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şok ayrılığın nedeni jimnastikçi aşkı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN