Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kraliçe ofiste, zombiler takipte

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth, BBC'nin yeni binasını ziyaret etti. Ancak çalışanların izdiham oluşturarak fotoğraf çekmeye çalışmasına Kraliyet'ten tepki geldi

Giriş Tarihi: 10.6.2013
Geçen hafta tahta çıkışının 60'ıncı yılını kutlayan Kraliçe 2'nci Elizabeth'in cuma günü İngiltere yayın kuruluşu BBC'yi ziyaretinde, çalışanların telefonlarıyla görüntü almaları, Buckhingham Sarayı tarafından eleştirildi. Kraliçe, BBC'nin yeni taşındığı başkent Londra'daki Broadcasting House binasına gelerek BBC Radyo 4'teki Dünya Servisi yayını katıldı. Burada tahta çıkışıyla ilgili bir metin okuyan Kraliçe, ardından haber merkezini gezerek BBC çalışanlarıyla tanıştı. Kraliçe 2'nci Elizabeth'in, televizyon yayınının yapıldığı stüdyonun arkasında kalan haber merkezine geliş anı da canlı yayınlandı.

'PROFESYONEL DAVRANMADILAR'
Bu sırada yüzlerce BBC çalışanının telefon ve tabletlerine davranarak fotoğraf ve video çekimi yapmasıysa, Kraliçe'nin yaşadığı ve resmi ofisinin bulunduğu Buckingham Saray'daki kaynaklar tarafından "kaos ortamı yaratmak" olarak tanımlandı. BBC çalışanlarını "profesyonel davranmamakla" suçlayan yetkililer, 87 yaşındaki Kraliçe 2'nci Elizabeth'in maruz kaldığı kaotik ortamdan rahatsız olmuş olabileceğini belirtti.

'BU ÇOK BÜYÜK KABALIK'
Resmi, "Majesty" (Majesteleri) isimli derginin genel yayın yönetmeni Ingrid Seward ise, "İnsanların nasıl davranacağını bilmemesi, kaba olmaları çok üzücü. Zombi gibi Kraliçe'nin başına üşüştüler. BBC yönetimi çalışanlarını cep telefonlarıyla çekim yapmaması konusunda uyarabilirdi. Eğer Kraliçe'nin yerinde olsaydım, çok rahatsız olurdum" dedi. Kraliçe, BBC'ye ilk kez küçük bir çocukken 1939'da babası 6'ncı George ile, son olaraksa tahta çıktığı 2 Haziran 1953'ten kısa bir süre önce gelmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kraliçe ofiste, zombiler takipte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN