Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sonunda doğru adamı buldum'

Putin'in metresi olarak ünlenen eski jimnastikçi Alina Kabayeva geçen ay TV'de evlenip çocuk sahibi olacağı adamı bulduğunu açıklamış, ancak ismini ısrarla gizlemişti

Giriş Tarihi: 10.6.2013
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin (60) ile 30 yıllık eşi Lyudmila'nın (55) geçtiğimiz günlerde kamera karşısına geçip boşandıklarını açıklaması üzerine, gözler Putin'in metresi olarak anılan Alina Kabayeva (30) adlı eski jimnastikçiye çevrildi. Rusya Parlamentosu'nda Putin'in partisi Birleşik Rusya'dan milletvekili olarak görev yapan Kabayeva'nın, Putin çiftinin boşanma duyurusundan hemen önce yaptığı "doğru adamı buldum ve onu çok seviyorum" açıklaması, zamanlaması açısından dikkat çekti. Yaklaşık 5 yıldır ismi Vladimir Putin'le birlikte anılan Alina Kabayeva'nın, geçtiğimiz ay Rusya devlet televizyonuna verdiği bir mülakatta evlenmek istediği adamla tanıştığını ve onu çok sevdiğini söylediği ortaya çıktı. "Bazen kendinizi çok mutlu hissedersiniz, öyle ki bu kadar çok mutlu olmak sizi ürkütür bile" diyen Kabayeva, "Âşık olduğum adamla karşılaştım. Onu çok seviyorum ve onun çocuklarını doğurmak istiyorum" ifadelerini kullandı. Televizyon sunucularının gizemli adamın kimliğini ısrarla sorması üzerine gerginleşen Kabayeva, "Sonunda o soruyu sormayı başardınız. Bravo. Ama şu kadarını söyleyebilirim: Çok sevdiğim, harika bir adam" cevabını verdi.

ESKİ EŞİ MANASTIRDA MI?

Alina Kabayeva'nın açıklamaları, Putin çiftinin boşanmalarının ardındaki sebebin kendisi olduğu yolundaki şüpheleri güçlendirdi. Dünya basını bu iddianın peşine düştü. Rus basını ise daha 2009'da benzer iddiaları dillendirmişti. Bir gazete, Kabayeva'nın bir erkek çocuğu dünyaya getirdiğini yazarak çocuğun babasının adını vermemiş, ancak bu ismin Putin olduğu söylenmişti. 2008 yazında ise Moskovsky Korrespondent adlı Rus gazetesi, eşinden boşanan Putin'in Alina Kabayeva ile birkaç ay içinde evleneceğini yazmış, ancak editörü istifa eden gazete apar topar kapatılmıştı. Öte yandan, Vladimir Putin'in iki yetişkin kızının annesi olan eski eşi Lyudmila'nın, dedikodular nedeniyle büyük bir ruhsal çöküntü yaşadığı ve Moskova yakınlarındaki bir manastıra kapandığı iddia ediliyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sonunda doğru adamı buldum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN