Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Oyuncak pasaportla Türkiye'ye girdi"

Antalya'ya tatile gelen 9 yaşındaki İngiliz çocuğun oyuncak pasaportla Türkiye'ye giriş yaptığı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 13.6.2013 14:26 Güncelleme Tarihi: 13.6.2013 15:41
Antalya Havalimanı Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz, 9 yaşındaki İngiliz çocuğun oyuncak pasaportla Türkiye'ye giriş yaptığı iddialarına ilişkin, "Memur arkadaşımız, gerçek pasaportuyla birlikte, sevindirmek için çocuğun oyuncak pasaportuna da damga basmış olabilir" dedi.9 yaşındaki İngiliz Emily Harris'in Antalya Havaalanı'ndaki kontrol noktasından pembe tek boynuzlu at için düzenlenmiş oyuncak pasaport ile giriş yaptığı iddiasına Antalya Havalimanı Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz'dan cevap geldi.

Vali Yardımcısı Yavuz, çocuğun gerçek pasaportuna işle yapıldığına dair ellerinde kayıt bulunduğunu ancak, kamera kayıtlarının da incelenmesi için araştırma başlatıldığını söyledi. Bir misafirin başka bir ülkeye gitmesi için kendi ülkesi ve gideceği ülkelerde giriş çıkış olmak üzere bir değil tam dört kez kontrolden geçtiğini hatırlatan Yavuz "Pasaport kontrolü sırasında görevli memurumuz, kendisine oyuncak pasaportunu uzatan küçük kızın gönlünü yapmak için damga basmış olabilir. Ancak bizde Emily Harris'in pasaport kayıtları mevcut" diye konuştu.

Tatil yapmak üzere Güney Galler'deki Cwmbran kentinden Antalya'ya gelen Harris ailesi'nin Antalya Dış Hatlar Termineli gümrüğünde oyuncak pasaportuna mühür basıldığı ve başka bir işlem yapılmadan ülkeye giriş yaptığı iddia edilmiş ve konu İngiltere'deki basın kuruluşları tarafından gazetelere taşınmıştı.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Emniyet Genel Müdürlüğü, bir İngiliz çocuğun oyuncak pasaportla Türkiye'ye girdiği iddiasıyla ilgili soruşturma başlattı.

Edinilen bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, Antalya'da 9 yaşındaki Emily Harris'in oyuncak pasaportuyla Türkiye'ye giriş yaptığı iddiasını
soruşturmak üzere polis başmüfettişi görevlendirdi.

Yetkililer, havaalanındaki pasaport kontrolü sırasında, polislerin ''çocuğun gönlünü almak için'' bilerek oyuncak pasaporta damga bastığını, bu
sırada yoğunluktan gerçek pasaporta damga basımının unutulduğunu belirtti.

Giriş damgası bulunmayan gerçek pasaportta ise çıkış damgasının bulunduğu bildirildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Oyuncak pasaportla Türkiye'ye girdi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN