Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sapık öğretmen hapisten sıyırdı

ABD'de, geçtiğimiz yıl 16 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdiği için tutuklanıp 10 bin dolar kefaletle serbest kalan Türk öğretmen E.S. (37), suçunu kabullenince hapisten kurtuldu

Giriş Tarihi: 22.6.2013
ABD'nin New York kentinde 16 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdiği için tutuklanan 37 yaşındaki evli ve çocuklu Türk öğretmen E.S., suçunu kabullenerek hapis cezası almaktan kurtuldu. Ülkede Türkçe yayınlanan Posta 212 gazetesinin haberine göre, E.S.'nin öğrencisiyle olan gizli ilişkisi, geçtiğimiz yıl mayıs ayında hem Türk hem de ABD basınında yer almıştı. 17 gün boyunca süren ilişkisi sırasında, Brooklyn'in Park Slope semtindeki bir okulda 10 yıldır İngilizce öğretmenliği yapan E.S'nin, 16 yaşındaki 11'inci sınıf öğrencisi K.E ile sosyal paylaşım siteleri ve cep telefonları aracılığı ile iletişime geçtiği tespit edilmişti.

KOCASI KEFALETİ ÖDEDİ, BOŞADI

K.E.'nin ihbarı üzerine yakalan Türk öğretmen, Amerikalı eşi tarafından ödenen 10 bin dolarlık kefaletle serbest bırakılmış, gazetecilere yaptığı bir açıklamada olanlar yüzünden saklanmadığını ve hayatını yaşamaya devam ettiği söylemişti. Eşi ile olan ilişkisinin gidişatı sorulduğunda ise, boşanmayı düşünmediğini söyleyerek, "Kocamı seviyorum ve evliliğimiz eskisinden çok daha güçlü" diye belirtmişti. Türk öğretmenin evlilik hayatı hakkında yaptığı olumlu açıklamalara rağmen, 39 yasındaki kocası bir an önce harekete geçerek bir yıl içinde boşandı. Yaşadığı yasak ilişkiden dolayı evliliğinin yanı sıra öğretmenlik sertifikasını da kaybeden 37 yaşındaki E.S., Park Slope'taki evinden taşındı. Vücudunun birçok yerinde yer alan dövmeleriyle dikkat çeken Türk öğretmen, Mayıs ayından itibaren tecavüz ve cinsel istismardan ötürü 50 farklı suçla yargılanıyordu.

ABD BASINI GENİŞ YER VERDİ

Suçlu bulunması halinde 4 yıla kadar hapis cezası alması beklenen E.S.'nin mahkemede yargıç karşısında öğrencisi ile ilişkisini kabul ettiği ve hapis cezasından kurtulduğu duyuruldu. Dava ile ilgilenen avukat Serena Horowitz, "Müvekkilim K.E.'nin ve ailesinin E.S.'nin hapse gitmesini istemediğinden dolayı gösterdiği yumuşamanın mahkeme kararında etkili olduğunu belirtti. Bu konuya geniş çapta yer veren ABD basını da "Bu gösteriyor ki, öğrenci artık öğretmenine karşı güçlü duygular beslemiyor" diye yorumladı. ANKA

MAHKEMEDE İTİRAF ETTİ
Vücudunun birçok yerinde yer alan dövmeleriyle dikkat çeken 37 yaşındaki Türk öğretmen E.S.'nin, yargıç karşısında öğrencisi ile ilişki yaşadığını kabul ettiği için hapis cezası almadığı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sapık öğretmen hapisten sıyırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN