Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parlamentoda saç saça baş başa

Tayvan'da yeni yasa tasarısı görüşülürken iki kadın milletvekilinin birbirlerini iterek kürsüye sahip olma çabası izleyenleri hayrete düşürdü

Giriş Tarihi: 26.6.2013
Milletvekillerinin tekme tokat birbirine girdiği kavgalarla dünya basınının gündemine gelmeye alışan Tayvan Parlamentosu, yeni bir kavgaya sahne oldu. Hisse senedi alım-satımında, sermaye kazançları vergisini düzenleyen bir yasa hakkındaki tartışmalar meclisi birbirine kattı.
Meclis kürsüsünü işgal etmek isteyen muhaliflerle, iktidardaki Çin Nasyonal Partisi üyeleri arasında çıkan tartışmanın ardından, kürsünün önünde toplanan milletvekilleri arasında arbede çıktı. Ulusal kanalın görüntülediği kavgada iki kadın milletvekilinin birbirlerini iterek kürsüye sahip olma çabası izleyenleri hayrete düşürdü.

ONLAR BUNU HEP YAPIYOR
Muhalif bir kadın milletvekilinin, iktidar partisindeki meslektaşına kahve fırlattığı görülürken, erkek meslektaşı tarafından zorla kürsüden uzaklaştırılan bir diğer kadın milletvekili ise göz yaşlarına hakim olamadı. Yıllardır birçok kavgaya sahne olan Tayvan Parlamentosu'nda bu son arbede aslında hayli küçük çapta gerçekleşti.
Daha önceki kavgalarda birbirini boğazlamaya çalışan, masalardan rakip parti üyelerinin üstüne atlayan, birbirlerinin kafasına çöp kutusu geçiren, tekme tokat düello yapan milletvekillerini görmeye alışan yabancı basın, son kavgaya geniş yer vermedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parlamentoda saç saça baş başa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN