Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mucize kurtuluş senaryo çıktı

Bangladeş'te bin 127 kişiye mezar olan fabrika enkazından 17 gün sonra çıkarılan Reşma'nın kurtuluşu, halka moral vermek isteyen hükümetin tezgâhı çıktı

Giriş Tarihi: 1.7.2013
Bangladeş'in başkenti Dakka'da nisanda çöken tekstil fabrikasının enkazından 17 gün sonra sağ olarak çıkarılan Reşma Begüm adlı kızın, Bangladeş hükümetinin hazırladığı bir senaryoda rol aldığı ortaya çıktı. İngiliz Sunday Mirror gazetesinin olayın tanıklarından birinden aldığı ifadeye göre; fabrikadaki çöküntünün ilk gününde enkazdan sağ çıkan Begüm, hükümetin psikolojik yönlendirme faaliyeti çerçevesinde 17 gün geçtikten sonra, sanki mucize eseri sağ kalmış gibi enkazdan sedyeyle dışarı çıkarıldı. Gazetenin ismini vermediği tanık, "Yıkıntıdan birlikte çıktık, yürüyerek enkaz alanını terk ettik. Ama Reşma daha sonra hükümetin hazırladığı senaryoda rol aldı. Her şey halkın psikolojisini ve ülkenin imajını düzeltmek için yapıldı. Reşma'nın 17 gün sonra kurtulması, olayın dehşetini unutturdu" dedi. Reşma Begüm'le birlikte kendilerinin bir otele yerleştirildiğini anlatan tanık, daha sonra genç kızın birden bire ortadan kaybolduğunu, ardından "mucize"nin gerçekleştiğini söyledi.

ARTIK 4 KAT FAZLA KAZANIYOR

Gizli tanık, Reşma Begüm ve ailesinin hayatının olaydan sonra tamamen değiştiğini de kaydederek, Begüm'ün şu anda Dakka'daki lüks bir otelde çalışmaya başladığını açıkladı. Tanık, Begüm'ün şu anda aldığı maaşın, fabrikada işçiyken aldığından 4 kat fazla olduğunu da iddia etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mucize kurtuluş senaryo çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN