Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mısır'da yüz binler meydanlarda

Mısır'da Cumhurbaşkanı 'ye destek gösterileri aralıksız sürüyor. Sabah namazına kadar devam eden gösterilerin Mursi'nin serbest bırakılıncaya kadar süreceği belirtildi. Meydanlarda "Mursi'yi almadan eve dönmeyeceğiz" sloganları atılıyor.

Giriş Tarihi: 6.7.2013 15:15 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 12:33
Mursi'nin evine yakın mesafede bulunan Rabiatu'l Adeviyye alanını dolduran yüzbinlerce gösterici, demokrasi sloganları atıp, Mısır bayraklarıyla alanı renklendirdiler. Bu sabah namazına kadar devam eden gösterilerde yer alan Mursi yanlılarının bazıları meydanı terk ederken sabah saat 09:00'dan itibaren kalabalığın arttığı görüldü. Kalabalığın dün olduğu gibi yine milyonları bulması bekleniyor.

Mısır anayasasının askıya alınması ve ülke tarihinde ilk kez seçimle gelen Cumhurbaşkanı 'nin görevden uzaklaştırılmasını kabul etmeyen grup, darbeden vazgeçilene kadar gösterilerini sürdüreceklerini açıkladı.

GECE DE GÖSTERİLER DEVAM ETTİ

Sabaha kadar devam eden gösteriler sonrası Adeviyye Meydanı'nda kılınan sabah namazı sonrası göstericilerin bir kısmı evlerine çekildi. Günün ağarmasından sonra göstericeler yeniden meydanlara dönmeye başladı.

Mursi yanlısı göstericiler, Rabiat'ül Adeviyye Meydanı ile Kahire Üniversitesi önündeki Nahda Meydanı ile Mursi'nin tutulduğu tahmin edilen ve dün de en az beş kişinin hayatını kaybettiği Cumhuriyet Muhafızları Karargahı önünde yeniden toplanmaya başladılar.

MEYDANLARDA TEK BİR AĞIZDAN HEP AYNI SLOGAN

"Mursi'yi almadan eve dönmeyeceğiz" sloganları atan kalabalıkların günün ilerleyen saatlerinde milyonları bulması bekleniyor.

BBÇ Arapça dünkü gösterilerde, tüm ülke genelinde 30 milyon kişinin sokaklarda olduğunu duyurmuştu. Silahsız olan göstericiler, Mursi serbest bırakılıp görevinin başına dönünceye kadar bu eylemlerini sürdereceklerini belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır'da yüz binler meydanlarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN