Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Obama ile konuşmuyoruz"

Giriş Tarihi: 7.7.2013 21:08
ABD eski başkanlarından George W. Bush, selefi Başkan Barack Obama ile konuşmadıklarını söyledi. Bush, neden konuşmadıklarına ise ''O (Obama) çok yoğun... ben ise emekliyim'' diye izah getirdi.

ABC televizyon kanalının 'This Week' adlı haber programına konuşan Bush, son olarak Obama ile Tanzanya'da 1998'de ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırı anısına düzenlenen programda bir araya geldiklerini söyledi.

Geçtiğimiz hafta Obama, Afrika'da üç ülkeye diplomatik gezi yaparken Bush da ailesi ile birlikte 'rahim kanseri ile mücadele' konulu program nedeniyle bulunuyordu.

Obama ile törende neler konuşulduğu sorusuna şaka yollu cevap veren Bush; ''Basının ne kadar büyük baş ağrısı olduğunu.'' diye cevapladı.

Eşinin şakasının yanlış anlaşılacağını düşünen Laura Bush, konuşmaya girerek, ''Hayır, böyle bir şey konuşmadılar.'' dedi.

Bush, Başkan Obama ile Afrika'ya yaptığı gezi hakkında sohbet ettiklerini söyledi. Bush, kamuoyunda fazla görünmemesini ise ''Politikayı bıraktım. Haber olabilmek için ya başkanı ya da kendi mensubu olduğum partiyi veya tartışmalara katılırsam haber konusu oluyorum ki; ben bunu yapmak istemiyorum.'' dedi.

Bush, ''Ben artık arenada (politik) değilim'' diyerek sözlerini tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Obama ile konuşmuyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN