Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD İç Güvenlik Bakanı istifasını açıkladı

ABD İç Güvenlik Bakanı Janet Napolitano, 4 yıldır yürüttüğü görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 12.7.2013 19:34
Başkan Barack Obama'ya ülkesine hizmet etme şansı verdiği için teşekkür eden Napolitano, kararı California Üniversitesi'nin başına geçmek için aldığını ifade etti.

Napolitano, istifasını yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu. Bakanlığı süresince doğal afetlerle mücadele, göçmenlik yasasının değişmesi ve sınır güvenliği gibi yaptığı çalışmalardan bahseden Napolitano, "Bu gibi zorluklarla mücadele ile geçen 4 yıldan sonra, ülkemizin gelecekteki liderlerinin yetişmesinde rol oynamak için California Üniversitesi'nin başkanlığına aday olacağım." ifadesini kullandı.

OBAMA'DAN TEŞEKKÜR

Napolitano'ya başarılar dileyen Başkan Obama, Amerikan halkı adına geçtiğimiz 4 yılda yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Napolitano'nun yaşanan doğal afetlerde Amerikan halkına yardım için geceli gündüzlü çalıştığını belirten Obama, Napolitano'nun terörist saldırılarına karşı ülkeyi korumadaki liderliği sayesinde Amerikan halkının daha güvende ve emniyette olduğunu ifade etti.

2003-2009 yılları arasında Arizona eyalet valisi olarak görev yapan Janet Napolitano daha sonra Başkan Obama tarafından iç güvenlik bakanlığına atanmıştı.

Ağustos ayında yeni görevine başlaması beklenen Napolitano 145 yıllık geçmişe sahip California Üniversitesi'nin ilk kadın başkanı olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD İç Güvenlik Bakanı istifasını açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN