Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeye direnen Mısırlılar, iftarda omuz omuza...

Kahire'de toplanan Mursi yanlıları, aşırı sıcak havaya aldırmadan hem Adeviyye Meydanı'nda iftar açıyor hem de bugünkü direniş cuması için hazırlık yapıyor

Giriş Tarihi: 12.7.2013
Akşam ezanına dakikalar var. Kahire'deki Adeviyye Meydanı'nda bulunan caminin minaresinden bakıldığında aşırı sıcağa rağmen oruçlarını açmayı bekleyen yüzbinlerce insanın kararlılığı daha net görülüyor. Hasırların üzerine özensizce serpilmiş yemekler, günün tüm açlığını unutturacak. İftar sonrası ise teravih namazı kılınacak ve cunta yönetimi ile darbecilere karşı yumruklar sıkılarak, hepbir ağızdan Mursi'ye bağlılık yeminleri edilecek.

DUALAR KURT ULUŞ İÇİN ...
Darbe karşıtları seslerini daha gür duyurabilmek için Adeviyye Meydanı'na ailece geliyor. Ramazanın ilk gününde serilen sofralarda sohbet darbe ve seçilmiş cumhurbaşkanlarına yapılan haksızlık. Meşruiyeti savunmak için toplandıklarını söyleyen insanlar, aşırı sıcaklara rağmen meydanların tıka-basa dolmasını Mısır halkının kararlılığına bağlıyor. Oruçlarını açan aileler sofra dualarında ellerini ülkelerinin kurtuluşu için kaldırıyor. Ve tüm duaların başında özgürlük var. Sabahın sorularını yanıtlayan Mansur ailesi, Mursi serbest bırakılana kadar tepkilerini barışçıl yollar ile sürdüreceklerini söylüyor. Hafta başı yaşanan katliamı hatırlattığımız ise "Hepimiz öldürülsek de buradayız hiçbirşey bizi vazgeçiremez" diyorlar. Darbe sonrası sokakları dolduran Mursi yanlıları aşırı sıcağa rağmen pes etmemekte kararlı. Ramazanın ilk gününden bu yana Adeviyye Meydanı'nda iftardan sahura bekleyen kalabalıklar, bugün direniş cumasında biraraya gelecek. Milyonlar ülkenin dört bir yanında cunta yönetimini protesto edecek. Müslüman Kardeşler yönetimi de destekçilerini provakasyonlara gelmemesi konusunda uyarıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeye direnen Mısırlılar, iftarda omuz omuza...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN