Cep telefonuyla boşanma davası

Giriş Tarihi: 16.7.2013

İngiltere'de avukat gerektirmeyen; bilgisayarla hatta internetten cep telefonuyla gerçekleştirilen "kendin boşan" sistemi yüzünden boşanmak isteyen çiftlerin sayısında patlama yaşanıyor

Birleşik Krallık'ta yaşayan binlerce kişi avukatlarını kullanmak yerine sadece 37 sterlin (108 TL) ödeyerek bilgisayarları ya da akıllı telefonları aracılığıyla boşanıyor. "Kendin boşan" şeklinde tanımlanan ve internet üzerinden akıllı telefonlarla da gerçekleştirilen boşanmalarda geçen 12 aylık dönemde yüzde 50'lik artış oldu. Üstelik bu artış, ülke çapında boşanmalarda yüzde 2'lik düşüş yaşanırken meydana geldi. 1 Nisan itibariyle devreye giren ve boşanmalardaki kamu yardımını kesen uygulama nedeniyle internet boşanmalarında yüzde 26'lık artış oldu. Gelecek yıl içerisinde boşanan her beş çiftten birinin internetten başvuru yapacağı ve yılda en az 25 bin kişinin bu yolu kullanacağı ifade ediliyor. Geleneksel boşanma başvurularının yüzde 65'ini kadınlar yapsa da internette durum farklı. İstatistiklere göre bilgisayar kullanarak boşanmak isteyenlerin yüzde 51'ini erkekler oluşturuyor, kadınlar ise yüzde 49'da kalıyor. Akıllı telefonlarını kullanarak boşananların yüzde 65'ini ise erkekler oluşturuyor.

3 DAKİKADA TAMAM
İnternet firmaları da artan talebi görerek "hızlı boşanma" seçenekleri kuran yeni web siteleri açıyorlar. Yapılan kampanyalar arasında "iki kişilik akşam yemeği fiyatına boşanın" gibi ilginç sloganlar da bulunuyor. Firmalar başvurunun ardından 3 dakika içinde tüm belgelerin mahkemeye gönderileceğini belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cep telefonuyla boşanma davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN