Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karadeniz'i yüzerek geçecek

Rus fotoğrafçı, Ordu'dan Soçi'ye, yüzerek geçmeye hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 19.7.2013 09:32 Güncelleme Tarihi: 19.7.2013 09:33
Ordu'dan başlayıp Karadeniz'i yüzerek Soçi'ye geçip dünya rekoru kırmak isteyen 50 yaşındaki Rus fotoğrafçı Yuriy Burlak hazırlıklarına başladı.

Rus fotoğrafçı Yuriy Burlak arkadaşı emekli Dr. Evgeniy Suprun ile birlikte Ordu'nun Perşembe İlçesi Mersin Köyü balıkçı barınağına geldi.

Yaklaşık 400 kilometrelik uzaklığı kısa molalar ile her gün 10-12 saat yüzerek geçmeyi planlayan Yuriy Burlak, barınakta kurduğu çadırda hem dinleniyor hem de botunu hazırlıyor.

2011 yılında rekor denemesi için Ordu'ya gelen gerekli izinleri alamadığı için yüzmesi yarıda kalan Burlak, Dışişleri Bakanlığı'ndan bu yıl gerekli izinleri aldığını, Türkiye Sahil Güvenlik Birimlerinden de görüşmelerin bugün başladığını belirtti.

20 Temmuz'da Mersin Köyü balıkçı barınağından botla açılarak yüzmeye başlayacağını belirten Yury Burlak, 20 günlük deniz yolculuğu için alışveriş yaparak hazırlıklarını sürdürdüğünü de söyledi. Burlak 2011'de Karadeniz kıyısındaki Krasnodar Bölgesi'nde 200 kilometre, 2012'de 160 kilometre yüzdüğünü de ifade etti.

Yuriy Burlak ve Dr.Evgeniy Suprun, hava koşullarının iyi olması halinde 20 Temmuz'da Mersin Köyü balıkçı barınağından Rusya'ya yüzerek geçecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karadeniz'i yüzerek geçecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN