Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kraliçe en minik vârisiyle tanıştı

Birleşik Krallık tacının üçüncü vârisi Cambridge Prensi'nin dünya basınına tanıtılmasının ardından, Kensington Sarayı'na geçen çiftin ilk konuğu Kraliçe 2. Elizabeth oldu. Kraliçe, bebekle yarım saat vakit geçirdi

Giriş Tarihi: 25.7.2013
İngiltere Kraliyet Ailesi'nin pazartesi günü dünyaya gelen yeni vârisi, basının gündeminden düşmüyor... Henüz ismi konmayan kraliyet bebeği, önceki gece babası Prens William ve annesi Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın kollarında ilk kez basının karşısına çıktı. Yeni anne babanın bebekleriyle verdiği pozlar moda çevrelerinden tam not aldı. Moda çevreleri Kate Middleton için "Doğum sonrası kilolarını saklamadı. Sıfır makyaj ve sıradan bir elbiseyleydi. Ama yine güzeldi" yorumlarını yaparken bebek için de "Modayı baştan yaratacak" tahminleri yapıldı. Prens için tercih edilen beyaz battaniyenin altında Jessica Alba gibi ünlüler tarafından kullanılan açık renkli kuş işlemeli tülden bir elbise olduğu görüldü. Prens William'ın eşini çağırırken de kullandığı "poppet" (minyon) kelimesi şimdiden Kate'in lakabı olarak magazin çevrelerine malzeme olmuş durumda. Kensington Sarayı içinde geçici olarak hazırlanmış 2 yatak odalı geleneksel İngiliz kır evi şeklinde dizayn edilmiş Notthingham Cottage adlı binaya yola çıkan çiftin otomobilini ise Prens William'ın kendisi kullandı. Bebeği araca yerleştirirken tüm güvenlik önlemlerine uyduğu görülen genç baba, araç kullanışı ve neşesiyle de babalık testini geçti. Prens William bebeğin "Tanrı'ya şükür" kendisinden daha fazla saça sahip olduğunu söylerken, doğumun geç gerçekleşmesini ise şöyle esprili bir şekilde yorumladı: "Biraz daha büyüyünce bu gecikmeyi kendisine hatırlatacağım."

'TATİLE GİDECEĞİM' DEMİŞTİ
Notthingham Cottage'ın ilk ziyaretçisiyse büyükanne Kraliçe 2. Elizabeth oldu. Cuma günü tatil için İskoçya'da bulunan Balmoral Şatosu'na gidecek olan Kraliçe, bebekle 30 dakika vakit geçirdi. Ziyaret öncesi fotoğraflarında oldukça mutlu görünen 2. Elizabeth'in daha önce bir resmi ziyaret sırasında, "Bebeğin bir an önce doğmasını istiyorum. Tatile gideceğim!" dediği iddia edilmişti. Daha önce bebek onuruna Buckingham Sarayı'nda da bir davet veren Kraliçe oldukça heyecanlı olduğunu söylemiş ve torunu için ailecek isim düşündüklerini belirtmişti.
BEBEK PAZARI

Cambridge Düşesi Kate Middleton ve eşi Prens William'ın bebeklerinin doğumuyla birlikte kraliyet bebeğine atfen yapılan hediyelik eşyalar rafları süslemeyi başladı. Bir araştırma şirketi tarafından verilen bilgiye göre satılacak binlerce tişört, DVD, kartpostal ve muhtemelen fırsattan istifade kurulacak yeni markalarla sadece İngiltere'de 250 milyon sterlin (732 milyon TL)'lik hediyelik eşya satılması bekleniyor. Öte yandan Londra Müzesi ve diğer resmi kültür kurumları da Kraliyet bebeği için özel sergiler ve resepsiyonlar hazırlamaya şimdiden başlamış durumda.

Gelecekteki kralın unvanı: Cambridge Prensi George
İngiliz kraliyet tahtının üçüncü sıradaki varisi olan ve önceki gün dünyaya gelen kraliyet bebeğine, "George Alexander Louis" isminin verildiği açıklandı. Cambridge Dükü William ile eşi Kate'in resmi konutu Kensington Sarayı, bebeğe verilen ismi duyururken, yeni varis "Cambridge Prensi George" olarak anılacak. George, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in babasının da ismiydi. 1936 yılında tahta çıkan Kral 6. George, 1952 yılında hayatını kaybetmişti. "George" ismi bahis oyunlarında da favori isim olarak gösteriliyordu. Bebeğin ikinci ismi olan Alexander'ı Kate'in koymak istediğine, Louis isminin ise babası Cambridge Dükü William'ın dördüncü ismi olduğuna dikkati çekiliyor. Bu arada taburcu olduktan sonra Londra'daki Kensington Sarayı'na yerleşen Kate, William ve bebeği, Kraliçe 2. Elizabeth, Prens Harry ve Kate'in kız kardeşi Pippa Middleton ziyaret etti. Çiftin ve bebeğin daha sonra, Kate'in ailesinin Berkshire'daki evine gittiği bildirildi.

'Çok fazla abartılıyor'
İngiltere'de monarşi karşıtı gruplar, kraliyet bebeğinin doğumunun basın tarafından fazla abartıldığını belirterek eleştirilerde bulunuyor. İngiltere'de monarşi karşıtı kampanyalar yürüten "Republic" isimli grup, "Bir bebeğin doğmasının mutlu bir an olduğunu ancak kraliyet bebeğiyle ilgili basının yaptığı abartılı yayının kabul edilemez olduğunu ve bunun Birleşik Krallık'taki siyasi sistemin sorgulanmasına yol açtığını" kaydetti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kraliçe en minik vârisiyle tanıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN