Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hücrede unutulduğu her gün için 1 milyon $

ABD'de gözaltına alındıktan sonra, 4 gün bir hücrede unutulan ve ölmek üzereyken bulunan genç, 4.1 milyon dolar tazminat kazandı

Giriş Tarihi: 1.8.2013
ABD'de geçen yıl tutuklandıktan sonra 4 gün boyunca hücrede unutulan Daniel Cong isimli öğrenci açtığı tazminat davasını kazandı. Mahkeme, devletin 25 yaşındaki Cong'a, 4 milyon 100 bin dolar (7 milyon 900 bin TL) tazminat vermesine hükmetti. FiDavası yeni sonuçlanan olay, San Diego şehrinde 25 Nisan 2012 tarihinde gerçekleşti. Polis uyuşturucu satışı ihbarı nedeniyle bir eve baskın düzenledi. Operasyonda 9 kişi tutuklandı ve 18 bin ecstasy hapı ele geçirildi. Tutuklananlar arasında Cong da vardı. 9 kişi götürüldükleri karakolda ayrı hücrelere yerleştirildi. 8 şüphelinin ifadeleri alınırken Cong, pnceresi ve tuvaleti olmayan bir hücrede unutuldu.

ÜSTELİK DE SUÇSUZ
Parmaklıklara vurdu, bağırdı, seslendi, hatta dişleriyle kopardığı ceket parçalarını hücre kapısının altından uzattı ama sesini kimselere duyuramadı. 4 gün sonra tesadüfen bulunduğunda ise ölmek üzereydi. Cong, hücrede hayatta kalmak için idrarını içti ve öleceğini düşünerek de koluna annesine hitaben bir not kazıdı. Hücrede kaldığı sure içinde halüsinasyonlar gören ve 4 kilo veren Cong, daha sonra aşırı su kaybı ve böbrek yetmezliği gibi şikâyetlerden tedavi gördü. Üstelik tutuklandığı eve sadece bir arkadaşını görmek için gitmişti. Yani aynı zamanda suçsuzdu. Adalet Bakanlığı müfettişleri, şansız öğrencinin nasıl olup da hücrede unutulduğunu araştırıyor. Yaşanan buolayın ardından Cong'un unutulduğu hücrelere de kamera yerleştirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hücrede unutulduğu her gün için 1 milyon $
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN