Mısır'da kritik saatler

Giriş Tarihi: 1.8.2013 14:11 Güncelleme Tarihi: 1.8.2013 17:25
Mısır İçişleri Bakanlığı, başkent Kahire'deki Rabiatul Adeviyye ve En-Nahda meydanındaki darbe karşıtı göstericilerden, "meydanları derhal boşaltmaları"nı istedi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bakanlar kurulunun, ülke güvenliğini tehdit ettiği, vatandaşların içine korku saldığı için Rabiatul Adeviyye ve En-Nahda meydanlarında düzenlenen gösterilere yönelik gerekli tüm önlemlerin alınması kararına ve İçişleri Bakanlığı'nın anayasa ve kanunlar çerçevesinde ülke güvenliğini tehdit eden tehlikeleri sona erdirme görevi"ne değinilerek, "Bakanlık olarak, Rabiatul Adeviyye ve En-Nahda" meydanlarında bulunanları, sağduyuya, ülkenin yüksek menfaatlerine öncelik vererek, meydanları derhal boşaltmaya çağırıyoruz" denildi.

Açıklamada, "Ülkenin güvenliği ve istikrarından yana tutum sergileyerek, bakanlığın çağrısına olumlu yanıt verenlerin güvenli çıkışının sağlanacağı" ifade edildi.

Mısır Bakanlar Kurulu'nun, dün aldığı kararla, İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim'i, "Rabiatul Adeviyye ve En-Nahda meydanlarındaki gösterilerde, ülke güvenliğini tehdit eden tehlikeleri" sona erdirmekle görevlendirdiği belirtilmişti..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır'da kritik saatler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN