Prens'in doğumunu ilan etmesi yetmedi

İngiltere'de tahtın yeni vârisi George Alexander Louis'in doğumunu ilan eden Hintli saray çalışanı Badar Azim, çalışma izninin süresi dolduğu gerekçesiyle apar topar ülkesine gönderildi

Giriş Tarihi: 2.8.2013
Tüm dünyanın nefeslerini tutarak beklediği İngiliz kraliyet ailesinin doğum haberini Buckingham Sarayı'nın önüne asmakla görevlendirilen Hintli genç, çalışma izninin sona ermesinin ardından ülkesinin yolunu tuttu. Hindistan'ın Kalküta şehrindeki, annesi babası ve 7 kardeşiyle birlikte yaşadığı iki odalı evine dönen Badar Azim isimli genç "Tekrar Kraliçe için çalışmayı çok isterim" dedi. Azim, 22 yaşında kazandığı 30 bin liralık bursla İngiltere'ye konaklama işletmeciliği okumaya gelmiş, Kraliyet ailesinin ikâmet ettiği Buckingham Sarayı'nda iş bulmuştu. 2012'nin şubat ayından beri yürüttüğü uşaklık görevine veda etmek zorunda kalan Badar Azim "Eğer fırsatım olursa İngiltere'deki işime dönmeyi çok isterim" ifadesini kullandı.

MESAİ ARKADAŞLARI DA ŞAŞKIN

Kraliçe'nin basın danışmanı Ailsa Anderson'la birlikte, kraliyet ailesinin geleneksel doğum duyurusunu Buckingham Sarayı'nın önündeki sehpaya yerleştirirken ünlenen Badar Azim'in apar topar ülkesine gönderilme sebebi ise İngiltere'de yürürlüğe giren yeni çalışma kanunu. Göçmenlerin istihdamına sert kısıtlamalar getiren yeni kanun dolayısıyla, İngiltere'ye eğitim için gelip iş bulan Azim gibi birçok genç ülkesine dönmek zorunda kaldı. Kalküta'da kaynakçılık yaparak ailesini geçindiren ve Azim'in eğitimi için çok zor şartlarda çalıştığını söyleyen, baba Muhammed Rahim "Kraliçe'den oğluma işini geri vermesini istiyorum" diye konuştu. Azim'in Buckingham'daki mesai arkadaşları ise "Badar gibi işini iyi yapan ve kurallara harfiyen uyan birinin sınır dışı edilmesi oldukça üzücü, fakat kanun kanundur, yapacak bir şey yok" dediler. Geleneklere bağlılıklarıyla bilinen ve saygınlığını koruma konusunda taviz vermeyen Buckingham Sarayı, saray personelinin durumu hakkında yorum yapmama teamülünü sürdürerek sessiz kaldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prens'in doğumunu ilan etmesi yetmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN