Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiltere'nin "en kahraman hekimi" ödülü Türk cerraha

Giriş Tarihi: 3.8.2013
Sheeren Sadiq isimli İngiliz kadının tanınmaz haldeki yüzünü onarıp hayatını değiştiren başkent Londra'daki St. George Hastanesi doktoru Mehmet Manisalı, NHS Heroes (Tıpta insanüstü çaba) ödülüne hak kazandı. Ödülünü, bizzat hastası verdi. Shereen Sadiq, 5 yıl önce evinde bir hırsızın saldırısına uğradı ve kafasına sert bir cisimle 4 kez vurularak ölüme terk edildi. Yüzünün yarısı tamamen parçalanan Shereen'in yaşamasına neredeyse imkânsız gözüyle bakılıyordu. Ancak ardı ardına beyin ameliyatları, yoğun bakımda gördüğü terapiler ve de rehabilitasyon seansları sonrasında tekrar ayağa kalkabildi.

4 YILLIK TEDAVİ

Bu 4 yıllık süre zarfında Dr. Mehmet Manisalı ve ekibi, pek çok kompleks ameliyat gerçekleştirerek talihsiz kadının yüzünü onardı. Shereen'in de Dr. Mehmet Manisalı ve ekibine duyduğu minneti göstermek için de ülke genelinde sağlık personeline, gösterdikleri insanüstü çabaları için verilen 'NHS Heroes' yani 'Kahraman Sağlık Çalışanları Ödülleri'ne doktorunu aday gösterdi. Ve Sheeren'in hayata dönüş hikayesinin baş kahramanı Türk hekim ödüle layık görüldü. Manisalı'ya ödülünü, görev yaptığı hastanede, yaşama bağladığı hastası bizzat takdim etti.

'HAYATIMI DEĞİŞTİRDİ'
"Dr. Manisalı'yı NHS Hero Ödülü'ne çok sıcak ve ilgili bir doktor olduğu ve benim hayatımı değiştirdiği için aday gösterdim" diyen Sheeren Sadiq, "Kendisi benim tekrar aynaya bakabilmemi sağladı. Dr. Manisalı inanılmaz bir maksillofasiyal cerrah ve onun sayesinde geleceğe tekrar umutla bakabiliyorum" dedi. Dr. Mehmet Manisalı ise hislerini şöyle dile getirdi: "Bu ödüle layık görülmek çok onur verici, hastalarınızdan biri tarafından bu ödülün veriliyor olması ise daha da anlamlı kılıyor. Her adımda hastaya destek olan ekibime de teşekkür etmek isterim. Ayrıca Shereen de tedavi süresince ilham verici bir cesaret ve kararlılık gösterdi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere'nin "en kahraman hekimi" ödülü Türk cerraha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN