Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Canlı yayında 3'üncü bebeğe de aile buldu

Giriş Tarihi: 4.8.2013

Pakistan'da, kimsesiz bebeklerin canlı yayında dağıtıldığı programda, 3'üncü bebek de bir aile sahibi oldu. Tepkilerin odağındaki sunucu Amir Hüseyin, "Derdim reyting değil insanları sevindirmek" diyor

Pakistan'ın Karaçi kentinde ramazan programı sunan Amir Liyakat Hüseyin (41) adlı din adamının ramazan dolayısıyla başlattığı "sahipsiz bebekleri talihlilere dağıtma" kampanyası devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda sadece ülkede değil tüm dünyada büyük tartışma yaratan uygulamada, bu hafta üçüncü bebek "hak eden talihli aile" ile buluştu. Amir Liyakat Hüseyin, programdan sonra yaptığı açıklamada, anne-babası tarafından doğar doğmaz terk edilen erkek bebeğin, uzun süredir çocuk sahibi olamayan bir ailenin şefkatli kollarına teslim edildiğini bildirdi. Karaçi'den yayın yapan Geo adlı kanalda dini sohbetler ve ramazan programları hazırlayıp sunan Amir Liyakat Hüseyin'le kameraların karşısına geçen Hina adlı kadın, bebeği kocasıyla birlikte aldı. Hina, "Çocuğu olmayan bir aileye çocuk bağışlamanın ne kadar büyük ve anlamlı bir şey olduğunu tahmin bile edemezsiniz. İslam'da bu, yapabileceğiniz en güzel işlerden biridir" sözleriyle duygularını ifade etti. Hina ve kocasının, minik bebeğe Aman Ali adını verdiği bildirildi.

DUYGU SÖMÜRÜSÜ İTHAMI

Geo televizyonunda cuma akşamları ramazan programı sunan Amir Liyakat Hüseyin, birçok insanın kendisini reyting peşinde koşmakla suçladığını belirterek, "Benim derdim reyting değil. Çocuksuz çiftlere çocuk vermek ve onların yüzündeki mutluluk benim için en büyük armağan" dedi. Amir Liyakat Hüseyin, geçtiğimiz ay başlattığı bebek dağıtma uygulaması çerçevesinde daha önce iki kız çocuğunu iki aileye vererek ciddi tepkiye neden olmuştu. Programın reytingi tavan yaparken Hüseyin de ramazanda insanların dini duyarlılıklarını ve hislerini sömürmeye çalışmakla itham ediliyor. Programda dağıtılan bebekler, yetimhaneler ve ıslah evlerindeki annesiz-babasız çocuklar arasından seçiliyor. Ancak Amir Liyakat Hüseyin'in ulaştığı şöhret nedeniyle, birçok fakir ailenin çocuğunu gönüllü olarak programa getirerek isteyenlere vermek istediği de bildiriliyor. Bebek talibi ailelerse ciddi bir sınavdan geçiriliyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canlı yayında 3'üncü bebeğe de aile buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN