Sarışın güzelle evlenecekti

Eski ABD Başkanı Kennedy'nin yıldız sevgilisi Marilyn Monroe ile ilişkisini anlatan kitapta yeni iddialar var. First Lady, kendisine "Başkan'la birlikteyim" diyen Monroe'ya, "Buraya taşın sorumluluğu al" yanıtı veriyor

Giriş Tarihi: 8.8.2013
Biri ABD başkanıydı, diğeri beyaz perdenin en seksi kadını. Biri 1963'te suikasta kurban gitti, diğeri 1962'de şüpheli bir şekilde uykusunda öldü. İkisinin de ölümünün üzerinden on yıllar geçti. Ancak ne ölümleri ne de aralarındaki gizli aşka dair sırlar hâlâ aydınlatılamadı. Yazar Christopher Andersen, eski ABD Başkanı John F. Kennedy ile unutulmaz sarışın Marilyn Monroe arasındaki aşkı bambaşka bir boyutta yeniden gündeme getirdi. "These Few Precious Days: The Final Year of Jack with Jackie / O Son Değerli Günler: Jack'in Jackie'yle Son Yılı" isimli kitaba göre Monroe, Kennedy ile ilişkilerini başkanın eşi Jackie Kennedy'ye itiraf etmişti ve evlenmeyi düşünüyordu. Kitapta, 1962'de Los Angeles'taki evinin yatak odasında henüz 36 yaşındayken ölü bulunan Monroe'nun First Lady Kennedy'yi telefonla arayarak, "Eşinle birlikteyim" dediği anlatıldı. Jackie Kennedy'nin de cevap olarak "Tamam, sen Beyaz Saray'a taşın, tüm sorumlulukları üzerine al. Ben buradan gideyim ve böylece tüm sorunlar senin olsun" dedi.

SOĞUK SAVAŞ ANILARI

Bayan Kennedy'nin eşinin yaşadığı tüm gizli aşkları bildiği ancak en çok Marilyn Monroe ile olan ilişkisinden çekindiği kitapta anlatılan detaylardan. Yazar, Jackie Kennedy'nin bu çekincesinin nedenini de "Eğer eşinin Monroe ile yaşadığı aşkın kamuoyuna yansıması halinde alay konusu olacaklarından korkması" olarak aktardı. Kitapta ayrıca 22 Kasım 1963'te Dallas kentinde suikasta kurban giden efsane Başkanı Kennedy'nin, Soğuk Savaş dönemine dair anıları da anlatıldı. Buna göre, Başkan, 1962'deki Küba Füze Krizi sırasında eşi Jackie Kennedy ve çocuklarını nükleer saldırıya karşı güvenli bir sığınağa göndermek istedi. Ancak First Lady bu isteği reddederek, "Eğer sana bir şey olacaksa biz yaşamayız. Öleceksek birlikte ölmeliyiz" dedi ve Beyaz Saray'dan gitmedi. Kitapta Kennedy'nin öldürülmesinden 5 yıl sonra Jackie Kennedy'nin Yunanistanlı işadamı Onassis evlenmesiyle ilgili olarak da "Hâlâ akıllarda kalan bir soru var: Başkan eşi Jackie'nin yanı başında vurulduğunda ikili birbirini gerçekten seviyor muydu" yorumu yapıldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarışın güzelle evlenecekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN