Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ya masallar kötü bitseydi!

Giriş Tarihi: 8.8.2013
Pamuk Prenses, Kül Kedisi, Rapunzel, Kırmızı Başlıklı Kız ve daha birçok masal kahramanının hikâyeleri hep mutlu sonla biter. Ancak Kanada merkezli fotoğrafçı Dina Goldstein, farklı bir çalışmaya imza atarak prenseslerin sonlarını kötü bir finalle tasvir etti. Kızının prenses olmak istediği dönemlerde annesinin kanser olduğunu aktaran Goldstein, "Bu iki tezat durumdan yola çıktım. Amacım hayatın her zaman mutlu sonla bitmeyeceğini 7'den 77'ye herkese göstermek. Bu nedenle 'Mutsuz Prensesler' isimli fotoğraf projemi geliştirdim" diyor.

PAMUK PRENSES VE MUTSUZ EVLİLİĞİ
Fotoğrafçı Dina Goldstein'in tasvir ettiği karelerden birinde Pamuk Prenses'in mutsuz bir evlilik yaptığı görülüyor. Aradığı aşkı bulan ancak evlendikten sonra hayatı dibe vuran temsili Pamuk Prenses, çocuklarıyla ilgilenirken eşi ise keyif çatıyor.

OBEZ KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ
Fotoğrafçı Dina Goldstein'in Mutsuz Prensesleri arasında Kırmızı Başlıklı Kız da bulunuyor. Goldstein, canlandırdığı karede Kırmızı Başlıklı Kızı, obez olarak tasvir etti.

RAPUNZEL KEMOTERAPİDE
Fotoğrafların bir diğerinde uzun saçlarıyla ünlü masal kahramanı Rapunzel'in kansere yakalandığı hayal ediliyor. Hastane odasında ümitsiz bir şekilde duran Rapunzel, kemoterapi tedavisi nedeniyle kesilen uzun saçlarına bakıyor.

ALKOLİK KÜLKEDİSİ
Hikâyede kıskanç üvey annesi ve üvey kız kardeşlerinin zulmünde iyilik perisinin yardımıyla kurtulup Prens'le evlenen Külkedisi'nin ise fotoğraflarda alkolik olduğu ve barlarda erkeklerin arasında vakit geçirdiği görülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ya masallar kötü bitseydi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN