Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mısır'da İhvan yöneticisinden büyük çağrı

Giriş Tarihi: 14.8.2013 19:20 Güncelleme Tarihi: 14.8.2013 19:28

Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) yöneticilerinden Muhammed el-Biltaci, "Mısır'ın bütün meydanları devrim meydanlarına dönüşecek. Askeri darbeyi birkaç gün içinde sona erdireceğiz" dedi.

El-Cezire televizyonuna konuşan Biltaci, ordu komutanlarına ve polis yöneticilerine seslenerek, "Emirlere itaat etmeyin. Abdulfettah es-Sisi sizin ellerinizi kana bulayarak suçuna ortak etmek istiyor, sizi kendisine kan kardeşi yapmak istiyor. Emirlere itaat etmeyin çünkü bu ordu şerefini kaybetmiştir, insanlığını kaybetmiştir. Mısırlıları katleden bu ordunun emirlerine itaat etmeyin. Evlerinize dönün" çağrısı yaptı.

"Ey Mısır halkı, sizi Rabiatul Adeviyye'ye gelerek bizi korumaya, bize katılmaya çağırmıyorum" diyen Biltaci, "Sisi kendisini darağacacından kurtarmak için ülkeyi iç savaşa sürüklüyor. Durum böyle devam ederse Mısır da Suriye gibi olacak. Mısırlıları, ordunun siyasi rolüne son vermeye çağırıyorum. Sokaklara inin ve askeri darbenin sona erdiğini ilan edin" diye konuştu.

Mısır güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarının toplandığı meydanlara yaptığı müdahalede, Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda bulunan Biltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma, göğsünden ve sırtından isabet aldığı kurşunlarla hayatını kaybetmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır'da İhvan yöneticisinden büyük çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN