Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kral FBI ajanı çıktı

Giriş Tarihi: 16.8.2013

1960'ların efsane ismi Elvis Presley'in dönemin Başkanı Richard Nixon'dan ABD'yi hippiler, komünistler ve Beatles grubundan korumak için resmi ajan kartı aldığı ortaya çıktı

Müzik dünyasında Rock'n Roll Kralı ya da sadece Kral olarak anılan efsane şarkıcı Elvis Presley'in ABD ajanı olduğuna dair yeni bir iddia ortaya atıldı. İddiaların kaynağı ise ekimde yayımlanacak olan "Letters Of Note / Notun Mektupları" isimli kitap oldu. Bir kısmı basında haber olan kitaba göre Presley, dönemin ABD Başkanı Richard Nixon'a Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanı olmak istediğini söyledi. Presley, ilk olarak uçak yolculuğu sırasında Kaliforniya Senatörü George Murphy ile karşılaştı ve "FBI ajanı olmak istediğini" söyledi. Bunun üzerine senatör de "Başkana mektup yaz" dedi. Hiç vakit kaybetmeyen ünlü şarkıcı, uçakta sarhoş olmasına rağmen Başkana imla hatalarıyla dolu 5 sayfalık bir mektup yazdı. Mektubunda ilaç ve uyuşturucu bağımlısı olduğu bilinmesine rağmen ABD'yi uyuşturucudan koruyacağını söyledi ve Nixon'dan bir randevu talep etti. Başkandan randevuyu alan Presley, Aralık 1970'de Beyaz Saray'a çıktı. Toplantıda Başkana ABD'yi uyuşturucunun yanısıra hippiler, komünistler ve İngiliz müzik grubu Beatles'tan koruyacağını da söyledi. Bunun karşılığında kendisine resmi bir FBI ajanı kartı verilmesini istedi. Başkan Nixon ise ilk etapta ajan kartını vermeyi reddetti. Ancak Presley hayranı danışmanlarının baskıları sonucunda daha sonra kimliği vermeyi kabul etti. Rock'n Roll Kralı Presley de daha sonra bu kartı çeşitli olaylarda kullandı. 1977'de henüz 42 yaşındayken hayatını kaybeden Elvis Presley'in, bağımlısı olduğu ilaç ve uyuşturuculardan dolayı yakalandığı hastalıklardan öldüğü tahmin ediliyor.

KÖSTEBEK SNOWDEN BABASIYLA ŞİFRELİ GÖRÜŞTÜ
ABD'nin milyonlarca vatandaşı internet ve telefon üzerinden takip ettiğini ortaya çıkaran eski CIA çalışanı Edward Snowden, babası Lon Snowden ile internet üzerinden şifreli bir görüşme yaptı. ilk Rusya, 1 yıllık geçici siyasi sığınma hakkı verdiği Snowden'ın babasıyla görüşmesini güvenlik gerekçesiyle istemiyordu. İkilinin görüşmesinin detayları hakkında ise bilgi verilmedi. Baba Snowden, Rusya vizesi aldığı için önümüzdeki günlerde de oğluyla yüz yüze görüşebilecek. Rusya, ABD ile aralarında krize neden olan Edward Snowden'ın nerede tutulduğunu açıklamıyor.

İSRAİL, ÖĞRENCİLERİ SOSYAL MEDYADA AJAN YAPACAK
İsrail Başbakanlığı tarafından yürütülen bir program çerçevesinde yüzlerce üniversite öğrencisinden sosyal medyada aktif olacak "ajan ordusu" kurulacak. Proje kapsamında ülkedeki 7 üniversiteden seçilecek öğrencilere burs verilecek. Ancak bu öğrenciler, burs karşılığında Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda İsrail hükümeti adına propaganda yapacak. Öğrenciler bunu yaparken de İsrail hükümeti adına çalıştıklarını söylemeyecek. Başbakanlık ilk etapta proje için 845 bin dolarlık bir bütçe ayırdı.

WİKİLEAKS MUHBİRİ ASKER KADIN KILIĞINDA
WIkIleaks'in internet sitesinde yayımlanan ABD ordusuna ait gizli bilgileri sızdırmak suçlamasıyla askeri mahkemede yargılanan er Bradley Manning'in kadın kılığındaki görüntüleri ortaya çıktı. ABD ordusu, 25 yaşındaki Manning'in görevdeyken sarı peruk ve rujlu haliyle çekilmiş görüntülerini yayınladı. 90 yılla yargılanan Manning ise duruşmasında "Hareketlerimin insanları incitmesinden ötürü üzgünüm. Bu hareketler, ABD'ye zarar verdiği için üzgünüm" dedi. Manning ayrıca üniversite diploması almak istediğini belirterek, kendisine toplum için daha faydalı biri olma fırsatı verilmesini talep etti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kral FBI ajanı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN