Yakılan camiden geriye bir tek o sûre kaldı

Mısır güvenlik güçlerince yakılan Rabiatul Adeviyye Camisi'nde aynı zamanda Kur'an-ı Kerim, tefsir ve meal kitapları da kül oldu. İşte yanan bir kitaptan geriye bakın hangi sûrenin olduğu sayfa kaldı.

Giriş Tarihi: 16.8.2013 10:56 Güncelleme Tarihi: 16.8.2013 17:26
Mısır'daki darbenin ardından demokrasi yanlısı protestolara ev sahipliği yapan ve darbe karşıtlarınca sembolleştirilen Rabiatul Adeviyye Camisi, güvenlik güçleri tarafından yakıldı.

Güvenlik güçlerinin, dünkü katliamının ardından hastane ve bazı kısımları morg olarak kullanılan Rabiatul Adeviyye Camisi'ne molotof kokteyl atması üzerine yangın çıktı. Caminin içinde bulunan cesetlerin bir kısmı da yangından etkilenerek kömür haline dönüştü.

Rabiatul Adeviyye Camisi'nin yakılması sonucu, camide bulunan Kuran-ı Kerim, tefsir ve meal kitapları ile Sedat döneminde yaptırılan ahşap işleme ve aydınlatma sistemi de yanarak kül oldu.

GERİYE FETİH SÛRESİ KALDI

İşte o yangından geriye tek bir Kur'an-ı Kerim sayfası kaldı. Ancak daha da dikkat çeken yanmayan o sayfanın bulunduğu sûrenin gösteriler boyunca okunan Fetih sûresinin olması.

Haber7

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakılan camiden geriye bir tek o sûre kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN