Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kraliçe'nin bebeklik halleri

Buckingham Sarayı tarafından yayımlanan "Kraliyet Bebekleri" kitabında Kraliçe Elizabeth'in 4 yaşına kadar olan fotoğrafları kamuoyuyla paylaşıldı

Giriş Tarihi: 20.8.2013
İngiltere'de monarşinin yönetim merkezi olan Buckingham Sarayı, Prens William ve Prenses Kate'in temmuzda doğan çocukları Prens George'un kraliyete katılımını kutlamak için Kraliçe Elizabeth'in çocukluk fotoğraflarının da arasında bulunduğu "Kraliyet Bebekleri" kitabı yayımladı. 1926'da dünyaya gelen Kraliçe'nin henüz 5 haftalık bir bebekken beşiğinde çekilen fotoğraflarından 4 yaşına kadar olan fotoğraflarını kitaba dahil eden Buckingham, ilk kez kamuoyuyla paylaşılan fotoğraflarla kraliyet ailesini İngiltere gündemine bir kez daha yerleştirdi. Yayınlanan fotoğrafların birinde Kraliçe 4 yaşındayken, 1930'da büyükbabası George tarafından hediye edilen "Peggy" isimli Shetland atının üzerinde, babasıyla birlikte görülüyor. Üç yaşından itibaren ata binen ve 6 yaşındayken usta bir at kullanıcısı haline gelen Kraliçe için ata binmek bugün de çok büyük bir zevk.

KİTAP YARIN PİYASAYA ÇIKIYOR

1928'de çekilen başka bir karede Kraliçe Elizabeth annesi York Düşesi ile birlikte oyuncak atın üzerinde fotoğrafçıya poz verirken görülüyor. Yeni yürümeye başladığı zamanlar çekilen bir karede ise Kraliçe Elizabeth, sağında elini tutan büyükannesi Kraliçe Mary (1867- 1953) ve solunda annesiyle birlikte yürürken görülüyor. Kraliçe Victoria'nın (1819-1901) bebeklik fotoğraflarından başlayıp Cambridge Dükü George ile sona eren "The Royal Baby Book: A Souvenir Album" (Kraliyet Bebek Kitabı: Bir Hatıra Albümü) isimli kitap, yarın piyasaya çıkacak. Buckingham'daki kaynaklar, Prens George'in annesi Kate ve babası William ile çekilen fotoğraflarının ise önümüzdeki günlerde yayınlanacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kraliçe'nin bebeklik halleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN