Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biri tecavüz etti, ikisi birden suçlanıyor

İngiltere'de yaşayan tek yumurta ikizi kardeşlerden biri tecavüzle suçlandı. Ancak DNA'ları aynı olduğu için ikisi de suçlu sayıldı...

Giriş Tarihi: 22.8.2013 10:50 Güncelleme Tarihi: 22.8.2013 10:52
İkiz olmanın bedeli bazen ağır oluyor... Aşkar kardeşler de bu bedelin ağır faturasını ödüyor. İngiltere'de yaşayan 22 yaşındaki Muhammed ve Aftab Aşkar kardeşler, ikiz oldukları için işlenen tek bir suçtan ikisi de sorumlu tutuldu. 2011 yılında tecavüz edilen genç bir kızın bedeninde kalan izlerden yapılan DNA araştırması kafaları karıştırdı. DNA örneği tek yumurta ikizi Muhammed ve Aftab Aşkar'ın DNA'sı ile aynı çıkınca polis, savcılık ve mahkeme kimi suçlayacağını bilemedi. Bu sonuca göre tecavüzcü ya kardeşlerden birisi ya da ikisi de olabilirdi. Kimin suçlu olduğu anlaşılamayınca ikizlerin ikisi de suçlu sayıldı. Kefaletle serbest bırakılan ikizler, 2 Aralık tarihinde mahkeme önüne çıkacak. O güne kadar da haftada 3 defa karakola gidip imza atan Aşkar kardeşler, herhangi bir yorum yapmıyor.

LAVRİNOVİÇ VAKASI

Benzer bir olay 1999'da Litvanya'da yaşanmıştı. Tecavüz davasında suçu kabul etmeyen iki ünlü basketbolcu Ksistof ile Darius Lavrinoviç kardeşler de DNA'larından ayırt edilemeyince 2'şer yıl hapis yattı.

Takvim


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biri tecavüz etti, ikisi birden suçlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN