Dünyaya örnek oldu

Yüksek kanser riski nedeniyle 4 ay önce iki göğsünü aldıran ünlü yıldız Angelina Jolie'nin doktorundan destek. "Kadınlık ve seksiliğin sembolü Jolie'nin cesur girişimi meme kanserine yönelik bir farkındalık yarattı"

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Dünyaca ünlü ABD'li aktris Angelina Jolie'nin doktoru Kristi Funk, oyuncunun kanser riski dolayısıyla iki göğsünü aldırmasının önemli bir mesaj olduğunu söyledi. Doktor Funk, Amerikan Los Angeles Magazine dergisine verdiği röportajda, Jolie'nin geçirdiği operasyonun kamuoyunu meme kanseri hakkında nasıl bilinçlendirdiğinden bahsetti. Oscarlı oyuncunun dünyanın en güzel kadınlarından biri olduğunu söyleyen doktor Funk, "Onun gibi birinin kadınlık ve seksiliğin sembolü olan göğüslerini aldırması, 'Neden böyle bir şey yaptı?' sorusunu akıllara getirdi" dedi. Dr. Funk Jolie'nin, geçirdiği ameliyatı dünyaya duyurmak için en mükemmel zamanı beklediğini, bu sayede kamuoyunda meme kanserine yönelik bir farkındalık oluşturmayı başarabildiğini söyledi.

DESTEKÇİSİ BRAD PITT

Jolie gibi ünlülerin dünyanın gözleri önünde yaşadıklarını söyleyen Dr. Funk, 37 yaşındaki aktrisin özel hayatıyla ve hayırseverliğiyle herkese örnek olmayı başardığını da sözlerine ekledi. Dr. Funk, yıldız oyuncunun en büyük destekçisinin hayat arkadaşı Brad Pitt olduğunu söyledi. Angelina Jolie, nisan ayında yüksek kanser riski dolayısıyla göğüslerini aldırmış, mayıs ayında da bu operasyonu kamuoyuna duyurmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyaya örnek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN