Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pakistan'da muson 139 can aldı

Her yıl muson yağmurlarının felakete dönüştüğü Pakistan'da seller 300 bin kişinin hayatını etkiledi

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Pakistan hükümeti, ülke çapında yaşanan sel felaketi nedeniyle 139 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Yaz sonunda yaşanan mevsimsel muson yağmurlarının neden olduğu selin en fazla kuzeydeki Pencap eyaletinde etkili olduğunu belirten Ulusal Afet Yönetimi, ölenlerin 47'sinin Pencap'tan olduğunu bildirdi. Selin vurduğu ikinci eyaletse güneydeki Sindh olarak açıklandı. Burada da 34 kişinin hayatını kaybettiği bildiriliyor. Muson yağmurlarının tetiklediği sel felaketlerinin ülkede 300 bin kişinin hayatını olumsuz etkilediği kaydedildi. Her yıl bu mevsimlerde yaşanan sağanak yağışın, nehirlerin ve kanalların taşmasına neden olduğu Pakistan, sel felaketine alışık. 2010'daki muson mevsiminde yaşanan sel felaketinde ülkenin beşte biri sular altında kalmış, bin 985 kişi hayatını kaybetmişti. DIŞ HABERLER

Asya sellerle uğraşıyor
SUDAN: Sel ve taşkınlardan etkilenen 31 adanın sakinleri tahliye ediliyor. Felaket 53 kişinin ölümüne, 20 bin evin kullanılamaz hale gelmesine yol açtı.
FİLİPİNLER: Başkent Manila ve çevresini etkileyen yağışların yol açtığı selden 224 bin aile etkilendi. 8 kişi öldü, 41 kişi kayıp.
ÇİN: Çinghay eyaletinde önceki akşam saatlerinde başlayan sağanak ve dolu nedeniyle meydana gelen sellerde 21 kişinin öldüğü bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pakistan'da muson 139 can aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN