Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarin gazı en acımasız silah

Suriye'de Esed güçlerinin kimyasal silah kullanarak katliam yaptığı iddiasıyla yeniden gündeme gelen 'sarin gazı' ile ilgili bilgiler hayrete düşürüyor. Çok küçük bir damlası bile canlıları yok edebilme özelliğine sahipken, BM'ye rağmen bu gazın kullanımına neden izin veriliyor?

Giriş Tarihi: 22.8.2013 10:17 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 12:34
Renksiz ve kokusuz olduğu için tespiti zor olan sarin gazı BM tarafından yasaklı. Sinir sistemini felç ederek 1-10 dakika içinde insanı öldürüyor. 1938'de Alman kimyager Gerhad Schrader tarafından bulunan gaz çok küçük bir damlasıyla dahi canlıları yok edebiliyor.

Nazi Almanyası'nda keşfedilen sarin gazı en acımasız savaş aracı olarak tanımlanıyor. Başlıca etkileri burun akması, göğsün sıkışması, görüşün zayıflaması, nefes almada güçlük, aşırı terleme, adalelerin kasılması, kusma, gözbebeklerin küçülmesi ve görüşte bulanıklık, sendeleme, şaşkınlık, uyuşukluk, hafıza kaybı, çırpınma, koma, nefesin kesilmesi ve ölümün meydana gelmesi.

İŞTE SARİN GAZININ ETKİSİNİN SON DELİLİ:


(Saldırıda hayatını kaybedenlerde zehirli sarin gazının etkileri açıkça görüldü. Dehşet verici görüntüler Suriye'nin saldırıları inkar etmesine yer bırakmayacak kadar ortadaydı.)

Gazetesi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarin gazı en acımasız silah
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN