Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BBC'den korkunç Suriye iddiası

Giriş Tarihi: 31.8.2013 14:16 Güncelleme Tarihi: 31.8.2013 14:34

İngiliz televizyonları Halep pazartesi günü çekildiği iddia edilen bir video yayınladı.

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin Panaroma ekibi, kimliğini gizli tutmak isteyen bir Suriyelinin Halep'te bir okulun bahçesine yapılan saldırının ardından çektiği görüntüleri yerinde incelediklerini duyurdu. Görüntülerde okul yıkılmış halde görülürken, üzerinde kimyasal izleri olan, yanarak yaralanmış çocuklar hastaneye götürülüyor.

İŞTE O GÖRÜNTÜLERBBC'nin Panorama programında yayımladığı videoyu daha sonra Sky news ana haberlerde verdi. The Independent gazetesi de videoyu geniş haber yaptı. Tahrip olan okulu ziyaret eden gazetecilere görgü tanıkları, bir savaş uçağının okulun üzerinden sayısız kez uçuş yaptığını, daha sonra bombayı bıraktığını söylüyor. Gazeteciler saldırıda en az 10 çocuun öldüğünü, hayatta kalanların vücutlarının ise yüzde 50'sinin yandığını bildirdi.

Haberde ismini vermek istemeyen okul müdürü, gördüğü berbat manzarayı şöyle anlattı Televizyonda çok berbat şeyler gördük ve işittik ama böylesini daha önce hiç görmedik. En kötüsü önünde biri ölüyor ve elin kolun bağlı birşey yapamıyorsun. Ölü insanlar vardı, yanan insanlar vardı, kaçan insanlar vardı ama nereye Nereye gidebilirlerdi. Emniyetli hiçbir yer yok. Bu Suriye halkının kaderi.
Suriye'de Hand in Hand yardım kuruluşunda çalışan İngiliz Doktor Rola, kurbanlara yardım etmek için olay yerine koştu. Rola, Burada tam bir katliam yaşandı. Heryer kaos içinde ve bu kaos içinde neyin ne olduğunu bilmek zor. Tüm dünya Suriye'yi ihmal etti. Masum insanlar faturasını ödüyor diye isyan etti. Jetin okulun bahçesine napalm ya da termit bombası bıraktığı belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BBC'den korkunç Suriye iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN