’dan kaçırılan pilotlarla ilgili açıklama

Giriş Tarihi: 2.9.2013 17:39

Genel Güvenlik Başkanı General Abbas İbrahim, Lübnan devletinin Ağustos ayında Beyrut'ta kaçırılan iki THY pilotunun serbest kalmasını sağlamak için tüm kurumlar ile koordinasyon içinde yoğun çalıştığını belirtirken "Onları kurtarmak görevimiz" dedi.

Abbas İbrahim, Suriye'de rejim muhaliflerince geçen yılın Mayıs ayından bu yana rehin tutulan Sii rehinler konusuna ilişkin müzakerelerin yavaş ilerlediğini belirtirken 'da kaçırılan THY pilotları meselesini rehinlerden ayrı olarak ele almaya çalıştıklarını ifade etti. Daily Start gazetesine göre İbrahim şunları söyledi:

"İçişleri Bakanı Marwan Charbel, kaçırılan Türkler ile Suriye'deki (rehin) Lübnanlılar meselelerinin birbirinden ayrılması çağrısını yapmıştı ve bizler, bu iki konuyu, paralel ancak bağlantılı olmayan konular gibi ele alıyoruz" şeklinde konuştu.

Kaçırılan iki Türk pilotuna ilişkin İbrahim, "Lübnan devleti, serbest kalmaları için yoğun biçimde tüm kurumlarıyla çalışıyor, koordinasyon içinde çalışıyor, çünkü (pilotlar) Lübnan topraklarında kaçırıldı ve onları kurtarmak bizim görevimiz" sözlerini de kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lübnan’dan kaçırılan pilotlarla ilgili açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN