Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaybolduktan 5 ay sonra dağda canlı bulundu

Giriş Tarihi: 9.9.2013 16:24

And Dağları'nda adına tam da mucize denilebilecek bir olay yaşandı. Şili'den Arjantin'e geçmek isterken kaybolan bir motosikletçiye tam 5 ay sonra ulaşıldı.

Şili'den Arjantin'e geçmek isterken Mayıs ayında And dağlarında kaybolan Uruguaylı motosikletçi Raul Fernando Gomez'e canlı olarak ulaşıldı.

58 yaşındaki Gomez motosikletinin bozulmasının ardından kar fırtınasının ortasında kalmış ve kaybolmuştu. Arjantinli yetkililer, Gomez'e 2800 metre rakımda, dağdaki bir sığınakta ulaşıldığını açıkladı. Gomez'in Mayıs ayında kaybolmasından bu yana 20 kilo verdiği belirtiliyor.

YAKALAYABİLDİĞİ CANLILARI YİYEREK HAYATTA KALMIŞ

Gomez'in sığınaktaki artık yemeklerin yanı sıra fare de dahil olmak üzere yakalayabildiği ne varsa yiyerek hayatta kaldığı belirtildi. Hastaneye kaldırılan Gomez'in kısa süre içinde sağlığına kavuşması bekleniyor.

TESADÜFEN BULUNDU

Arjantinli yetkililer, Raul Fernando Gomez'e tesadüfen ulaştıklarını açıkladı.

Açıklamaya göre, yetkililer kar seviyelerini tespit amacıyla helikopterle sığınak yakınlarındaki bir noktaya gelmelerinin ardından Gomez'in içinde bulunduğu sığınağın kapısını açmayı başarması üzerine kendisini fark etti.

Haber7

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaybolduktan 5 ay sonra dağda canlı bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN