Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhalifler Hristiyan şehrinden çekildi

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı "Suriye Kurtuluş Cephesi" komutanlarından Ebu Azab, Hristiyanların yoğun olarak yaşadığı Malula beldesinden çekildiklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 13.9.2013 11:11 Güncelleme Tarihi: 13.9.2013 13:05
Ebu Azab, operasyonların yönetildiği komuta merkezinde açıklamalarda bulundu.

Malula'dan kendilerine yönelik dezenformasyon ve karalama kampanyaları nedeniyle çekildiklerini belirten Ebu Azab, "Rejim yanlısı medya organları tarafından 'bölge halkını katleden teröristler' olarak gösterildiğimiz için Malula'dan çekildik" dedi.

Suriye rejimine bağlı birlikler ve ÖSO birlikleri arasında birkaç gün boyunca devam eden çatışmalarda bazı kilise ve manastırların zarar gördüğünü hatırlatan Ebu Azab, bölgeyi kontrol altına aldıkları sırada rejim tarafından Hristiyan vatandaşlardan oluşturulan birliklerle çatışmaya girdiklerini ve her iki taraftan da can kaybının yaşandığını ifade etti.

Ebu Azab, rejim yanlısı medya organlarının karalama kampanyasına hedef olduklarını savunarak, "Çatışmaların ardından söz konusu medya organları, ölmüş Hristiyan askerlerin görüntülerini çekerek, bölge halkını öldürdüğümüz şeklinde yayınlar yaptı" ifadesini kullandı.

ÖSO askerlerinin, Malula beldesindeki kutsal mekanların korunması konusunda hassasiyet gösterdiklerini vurgulayan komutan, çekilmenin ardında yatan diğer sebebin de askeri ekipman eksikliği olduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhalifler Hristiyan şehrinden çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN