Toplu tecavüzün faillerine idam

Hindistan'da geçen yıl Aralık ayında 23 yaşındaki bir üniversite öğrencisine toplu şekilde tecavüz edilmesiyle ilgili davada karar çıktı. Mahkeme, 4 sanığa da idam cezası verdi.

Giriş Tarihi: 13.9.2013 14:35
Adam kaçırma, toplu tecavüz ve cinayet dahil 11 ayrı davada suçlu bulunan Mukesh, Pawan Gupta, Vinay Sharma ve Akshay Thakur isimli sanıklar asılarak idam edilecek. Hakimin kararı açıklamasının ardından, mağdur yakınları ve mahkeme binası önünde bekleyen kalabalık zafer sloganları attı.

Otobüs şoförü dahil biri manav, biri vücut geliştirme salonunda çalışan görevli, diğeri de işsiz olan sanıklar hakkındaki idam cezasının ne zaman uygulanacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

"TEMYİZE GİDECEĞİZ"

Sanıklardan ikisinin avukatı A.P. Singh, mahkeme kararının açıklanmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, müvekkileri hakkında verilen kararı temyize götüreceğini açıkladı. Singh, müvekkillerinin davanın asıl suçlular olmadığını belirterek, "nadir" gerçekleşen bu hadise içinde yer almalarından dolayı diğerleri gibi idamla cezalandırılmaması gerektiğini savundu. Müvekkilerinin, medya ve siyasilerin baskısıyla oluşturulan ortam nedeniyle idam cezası aldığını iddia eden Sing, "Bu yüzden büyük bir inançla Yüksek Mahkeme'ye gideceğiz" dedi.

OLAY

Bir arkadaşı ile sinemadan çıktıktan sonra bindikleri otobüste 5 kişinin önce demir çubukla tacizine, ardından tecavüzüne maruz kalan genç kadın, yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı Singapur'da 15 gün yaşam mücadelesi vermiş ve hayatını yitirmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplu tecavüzün faillerine idam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN