15'inci eşini seçti

Giriş Tarihi: 18.9.2013

Swaziland'ın çok eşli kralı 3. Mswati, on binlerce genç kızın arasından 15'inci eşini seçti. Liseden yeni mezun olan kraliçe Sindiswa Dlamini, bu yıl bir güzellik yarışmasında finale kalmıştı

Güney Afrika ülkesi Swaziland'da kral 3. Mswati, yeni gelinini seçti. Kral, 15'inci eşi olarak 18 yaşındaki bir genç kızda karar kıldı. Sindiswa Dlamini, on binlerce genç kızın krala kendini beğendirmek için yarı çıplak dans ettiği geleneksel Reed Dans Festivali'nde kral tarafından bizzat beğenildi. Mswati'nin önünde üç kere dans eden genç kız, kralın yeni eşi olmaya hak kazandı. Festivale Nelson Mandela'nın torunu ve cuma günü yapılacak seçimler için gelen Mandla da katıldı. Geleneksel kıyafetler giyen Mandla, elinde çubuğu ve sığır derisinden yapılmış bir kalkanla dans ettikten sonra Mswati için festivale gelen genç kızları inceledi. Liseyi yeni bitiren genç kızın bu yıl bir güzellik yarışmasında finale kaldığı ifade edildi. Dlamini, bir önceki sene yapılan festivalde de dans eden kızlar arasındaydı.

24 ÇOCUĞU VAR

45 yaşındaki Kral 3. Mswati'nin 14 eşinden 24 çocuğu bulunuyor. Uluslararası Af Örgütü çok eşliliğiyle tanınan Mswati'yi, 2002 yılında Zena Mahlangu isimli lise öğrencisini kaçırmakla suçladı. Mahlangu 2010 yılında Mswati'nin resmen karısı oldu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15'inci eşini seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN