Kuzey Kore'den adam kaçırma

Giriş Tarihi: 25.9.2013

Koreli diplomatlara dil öğretmeleri için yabancıları kaçırdığı iddia edilen Kuzey Koreli ajanların, 2004 yılında Çin'de kaybolan Amerikalı bir öğrenciyi kaçırdığına inanılıyor

24 yaşındaki Amerikalı üniversite öğrencisi David Sneddon, 2004 yılında Çin'in Yunnan eyaletinde tatil yaparken kayboldu. İlk başta trajik bir kaza sanılan olayın, aslında bir adam kaçırma vakası olduğu yönünde kanıtlar ortaya çıktı. Babası ve kardeşi, David'in Çin'de yürüyüş yaparken izlediği yolu izledi ve başına bir şey gelmiş olabileceği iddialarını çürüttü. Aile, David'in Kuzey Koreli ajanlar tarafından kaçırılan ya da hapse atılan binlerce sivilden biri olduğunu iddia ediyor. Kuzey Kore'nin 12 ayrı ülkenin vatandaşlarını kaçırdığı ve bu kişileri Koreli diplomatlara o ülkelerin dilini ve kültürünü öğretmeleri için kullandığına inanılıyor.

JAPONLAR EMİN

Sneddon'ın dil konusunda çok yetenekli olması da iddiaları güçlendiriyor. Mandarin dilini öğrenmek için 2004'te Çin'in başkenti Pekin'e giden Sneddon, Seul'da iki yıl geçirerek Korece'sini geliştirmişti. Aradan 9 yıl geçmesine rağmen David'in cesedinin bulunamadığını söyleyen aile, en başından beri oğullarının öldüğüne inanmadıklarını ifade ediyor. En fazla vatandaşı kaçırılan Japonya'da yetkililer Sneddon'ın Kuzey Kore tarafından kaçırıldığına neredeyse emin.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Kore'den adam kaçırma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN