Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya'da bir aşçı kendisini kral ilan etti

Giriş Tarihi: 2.10.2013 21:08
Almanya'nın Saksonya-Anhalt eyaletinin Wittenberg kentinde "krallığını" ilan eden aşçı Peter Fitzek'in Alman devleti ile başı dertte olduğu bildirildi.

Alman Bild gazetesinde yer alan habere göre, Wittenberg kentinde daha önce hastane olarak kullanılan ve 9 futbol sahası büyüklüğündeki yaklaşık 9 hektar alanda ilan ettiği kraliyetini "yeni Almanya'' olarak nitelendirdiği ifade edildi.

Kendisini "İmparator Fiduziar'' olarak adlandıran Fitzek, yaklaşık 3 bin 500 kişinin de kendisine bağlı olduğunu ileri sürdü. Servetinin ne kadar olduğu bilinmeyen "İmparator Fiduziar'ın'' tebaası ve "yeni Almanya'' vatandaşı olmak isteyenlerin 500 avro ödemesi gerekiyor. Kendi bölgesi için "Melek Para'' (Engel Geld) adlı para birimini kullanan "İmparator Fiduziar'ın yeni Almanya devletinde'' kendi bankası, sigorta şirketi, pasaportu da bulunuyor.

Devlet ile başı dertte olduğu belirtilen sözde imparator hakkında, araç sürerken ehliyetsiz ve kendi boyadığı plaka ile yakalandığı gerekçesiyle, polisin suç duyurusunda bulunduğu ifade edildi.

Öte yandan Fitzek'in banka işleri yapmasının yasak olduğu için daha önce de Mali Hizmetler Dairesi'nin görevlendirmesiyle 200 polisin "yeni Almanya merkezini'' bastığı kaydedildi.

Federal Almanya Cumhuriyeti'ni de tanımadığı için Alman iç istihbarat servisi Federal Anayasayı Koruma Dairesi tarafından izlendiği bildirilen Fitzek, tümbunlara rağmen "yeni Almanya'' devletinin diğer ülkeler tarafından tanınmasını ümit ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'da bir aşçı kendisini kral ilan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN