Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'la Kedi Larry'nin arası açık mı?

Giriş Tarihi: 3.10.2013

İngiltere Başbakanı'nın resmi konuttaki kediyi istemediği dedikoduları artınca, Cameron "mır-kemmel" şekilde anlaşıyoruz mesajı verdi

Sanal dünyada İngiltere Başbakanı David Cameron ile 10 Downing Street'teki resmi konutunda yaşayan kedi Larry'nin arasının açık olduğu dedikoduları sıkça yer almaya başladı. Cameron'a göre aralarında "mır-kemmel" bir ilişki var. Dedikodular, geçtiğimiz günlerde "In It Together: The Inside Story of the Coalition Government" isimli kitabını yayımlayan Sunday Telegraph'ın köşe yazarı-gazeteci Matthew d'Ancona tarafından da destekleniyor. Kitapta, Cameron'ın kedisiyle arasının eskisi gibi iyi olmadığı ve Larry'nin bir halkla iletişim malzemesi olarak kullanılmasından hoşlanmadığı belirtiliyor. Cameron, iki yıl önceki bir röportajda bir kedinin evin düzenini bozabileceğinden endişe ederek eve kedi alma fikrine sıcak bakmadığını söylemişti. Ancak ekibi, bir kedinin iyi bir halkla ilişkiler malzemesini olacağını söylediği için Cameron, Londra'nın dışındaki bir kedi-köpek barınağından alınan Larry'yi konutunda misafir etmeye razı olmuştu. Fakat Larry'den artık hoşlanmadığı yönünde söylentilerin çıkmasının ardından, İngiliz kedi severler Twitter'da #SaveLarry hashtag'i kullanılarak Larry'ye sahip çıktı.

"ÇOK İYİ ANLAŞIYOR UZ"
Söylentileri Twitter'dan yalanlayan Cameron, kampanyanın gerçekleri yansıtmadığını belirterek, "Larry ve ben mır-kemmel bir şekilde anlaşıyoruz. Çocuklarım da onu seviyor" dedi. Saatler sonraysa Larry'nin resmi hesabından, "Siyasetin ilk kuralı: hayvanlara bulaşma" mesajı yayınlandı. Böylece ikili, aralarının açık olduğu söylentilerini yalanlamış oldu. Resmi konuta ilk girdiği aylarda bir fareyi bile yakalayamayan ve bu nedenle varlığı eleştirilen Larry, daha çok resmi konuttaki toplantı masasının üzerinde gezinerek ve gazetecilere poz vererek kendini göstermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'la Kedi Larry'nin arası açık mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN