Müzik notaları, Nazi hazinesinin şifresi mi?

Hitler'in özel sekreterinin bir nota kâğıdı üzerine aldığı notların, aslında bir hazinenin yerini tarif ettiğine inanan Hollandalı film yapımcısı Leon Giesen, Nazi altınlarının peşine düştü

Giriş Tarihi: 4.10.2013
Hollandalı bir film yapımcısı, Adolf Hitler'in özel sekreteri Martin Bormann'a ait bir nota kağıdından yola çıkarak Nazi hazinelerine ulaşmaya çalışıyor. İlk olarak Hollandalı yazar Karl Hammer Kaatee tarafından geçtiğimiz yıl ortaya atılan teoriye göre Bormann'ın nota kağıdına çiziktirdiği notlar aslında 100 külçe Nazi altınına ve Adolf Hitler'in "Kurdun gözyaşları" adlı kişisel elmas koleksiyonuna giden yolu gösteriyor. Teoriye göre Hitler bu yöntemi aslında altın ve elmaslardan oluşan bu serveti Nazi Partisi muhasebecisi Franz Xaver Schwarz'a ulaştırmak için seçmiş. Bormann'ın şifresini kırdığını düşünen 51 yaşındaki film yapımcısı Leon Giesen şimdiden Almanya'nın Bavyera bölgesindeki Mittenwald kasabasında 3 farklı yerde kazı çalışmaları başlattı. Giesen'e göre eserin üzerindeki "Matthew'in yayları kırdığı yer" yazan not o dönem kasabanın ünlü sakinlerinden Matthias Klotz'un evinin bulunduğu yeri, "Dansı bitir" cümlesi ise tren istasyonundaki durdurucu tamponu işaret ediyor.

METAL KİTLESİ BULUNDU

Dedektörlü kazı ekipleri toprak altında alışılagelmişin dışında bir metal kitlesi tespit ettiklerini söylüyorlar, fakat buldukları şeyin külçe Nazi altını mı yoksa sadece bir rögar kapağı mı olduğunu henüz kendileri de bilmiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzik notaları, Nazi hazinesinin şifresi mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN