İran'da en büyük eğlence Netanyahu

Giriş Tarihi: 15.10.2013

İsrail Başbakanı Netanyahu geçen haftaki kot pantolon gafından sonra bu kez Twitter'da Farsça erotik hesabı takibe alınca İranlıların diline dolandı

Kendisini bir anda ABD ile İran arasında başlayan yoğun diplomasi trafiği içinde bulan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, yeni "açılımlarıyla" alay konusu olmaya devam ediyor. Tahran yönetiminden ülkelerine karşı atılan olumlu adımlara somut karşılık vermemek suçlanan Netanyahu, bu kez Twitter'da baltayı taşa vurdu. Netanyahu resmi Twitter hesabından, kullanıcısı tarafından "Farsça ilk erotik kitaplar kütüphanesi" olarak tanımlanan bir hesabı takibe aldı. The Times of Israel sitesinin haberinden sonra Netanyahu, söz konusu hesabı takip etmeyi bıraktı.

'ZATEN KOT GİYİYORUZ'
Netanyahu'nun Likud Partisi, Başbakan'ın erotik hesabı "kazara" takibe başladığını duyurdu. Ancak Netanyahu'nun gafını kaçırmak istemeyen İranlılar, vakit kaybetmeden sosyal ağlar üzerinden erotik içerikli mesajlarıyla dalgalarını geçmeye başladı. Netanyahu geçen hafta da BBC Farsçaya verdiği mülakatta "İranlılar özgür olsa kot pantolon giyerlerdi" demişti. Bunun üzerine İranlılar da zaten kot giyebildiklerini yine alaylı ifadelerle internetten Netanyahu'ya göstermişti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran'da en büyük eğlence Netanyahu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN