Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu bayrama da darbe gölgesi

Mısır'da bayram namazı sonrası demokrasiye darbe protesto edildi. Moskova'da cemaat camiye sığmazken, Polonya'da ise hayvanseverler kurban kesenlere müdahale etti

Giriş Tarihi: 16.10.2013
Kurban Bayramı'nın ilk gününde, dünyanın 4 bir yanındaki Müslümanlar hem toplu halde bayram namazlarını kıldı hem de kurbanlarını kesti. Balkanlar'dan Uzakdoğu'ya, Almanya'dan Türki Cumhuriyetlere kadar bayram coşkusuna dair objektiflere birbirinden ilginç kareler takıldı.
Mısırlılar, tıpkı Ramazan Bayramı gibi bu bayramı da 3 Temmuz'da düzenlenen darbenin gölgesi altında geçirdi. Halk, Kurban Bayramı namazı sonrasında, ülkenin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'yi deviren darbeci General Sisi'yi protesto etti.
İsrail işgali altında bulunan Filistin'de ve ambargonun yarattığı sıkıntılarla boğuşan Gazze Şeridi'nde buruk bir bayram sabahı yaşandı. İmkânı olan Filistinliler kurbanlarını keserken, İsrail'in saldırıları sonucu hayatını kaybedenlerin mezarlarını ziyaret eden çok sayıda insan gözyaşı döktü. Kudüs'teki Mescid-i Aksa'da da on binlerce Filistinli namaz için bir araya geldi.
ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, Müslümanların Kurban Bayramı'nı ve hac vazifesini yerine getirenleri kutladı.
Rusya'nın başkenti Moskova'daki Merkez Camisi'ni dün sabah erken saatlerden itibaren dolduran Müslümanlar, sokaklara taştı. Moskova polisi, kurban bayramı kutlamaları süresince güvenliğin sağlanması için 4 binden fazla polisin görevlendirildiğini kaydetti.

ROMANYA'DA ŞEHİTLİKTE DUA....

Polonya'da kurbanlarını kesmek üzere hazırlanan Müslümanlar, hayvan hakları savunucularının müdahalesiyle karşılaştı.
Romanya'nın başkenti Bükreş'teki Türk Şehitliği, bayramın ilk günü Müslümanlar tarafından ziyaret edildi.
Yaklaşık 90 yıllık geçmişiyle Avrupa'nın en eski Müslüman mabetlerinden Fransa'nın başkentindeki Paris Camisi, sıra dışı bir ziyarete tanık oldu. Fransa Başbakanı Jean-Marc Ayrault, İçişleri Bakanı Manuel Valls ve Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoe, camide Müslümanlar'ın bayramını kutladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu bayrama da darbe gölgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN