Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Humeyni şakası torunu zor durumda bıraktı

İran'ın eski dini liderlerinden Ayetullah Humeyni'nin torunu, "dedesinin şehit eşleriyle ilgili şaka yaptığını" iddia etti, ortalık karıştı

Giriş Tarihi: 22.10.2013
Ayetullah Humeyni'nin İran- Irak savaşı sırasında şehit eşleri konusunda bazı şakalar yaptığı iddialarının İran haber kaynakları ve sosyal medya'da tartışılıyor olması, BBC dinleme servisinin dikkatinden kaçmadı. Tartışma, Humeyni'nin torunu Naime Eşraki'nin Facebook sayfasına koyduğu "İmam Humeyni'nin yaptığı, bizlerin hatırladığı bir başka şaka da şöyleydi: 'Devrim Muhafızları! Bir şehit eşiyle evlenin!... Keşke ben de devrim muhafızı olsaydım!'" notuyla başladı. İranlı blogcu Tarık Dar Tasvir, tepkileri yansıtan "Naime Hanım, cesur erkeklerimiz sizler için öldü! Niçin onların eşleri hakkında şaka yapıyorsunuz?" cevabını verdi. observers. france24.com'da yazan bir başkası ise "Bunun en kabul edilemeyecek yanı, bir çok İranlı genç savaşırken Ayetullah Humeyni'nin böylesi şakalar yapması" yorumunu yaptı. Muhafazakar internet sitesi Tasnim'de bir yetkilinin "İmam Humeyni'nin ailesinin ona herkesten daha fazla saygı göstermesini bekliyoruz. İmam bilge ve eğitimli bir insandı ve bu tür ifadeler onun itibarını zedeleyemez" şeklindeki notu da dikkat çekti.

HEMEN HESABINI KAPATTI

Tartışmaların hararetlenmesinin ardından Humeyni'nin torunu Facebook hesabını kapattı ve daha sonra Fars Haber Ajansına "Benim tarafımdan yazıldığı söylenen not bana ait değildir" açıklamasında bulundu. Ancak açıklama muhafazakar site Dana'ya g��re Cuma namazından sonra öğrencilerin protestosuna engel olmadı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Humeyni şakası torunu zor durumda bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN