Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lar ABD askerlerine yardım edecek

M240 makineli tüfek taşıyan ları test ediyor.

Giriş Tarihi: 22.10.2013 12:17 Güncelleme Tarihi: 22.10.2013 12:22
Georgia eyaletindeki Fort Benning askeri üssünde gerçek mermi kullanılarak yapılan tatbikatta silahlı ların prototipleri test edildi.
90 metre mesafeden uzaktan tek kişi tarafından kumanda edilebilen robotlar, termal görüntüleme teknolojisiyle düşman askerlerini tespit edip ateş açabiliyor.

Tekerlek ya da palet üzerinde hareket edilebilen ve küçük bir tanka benzeyen robotların üzerine farklı silahlar monte edilebiliyor.
Savunma sanayiinde faaliyet gösteren dört şirketin işbirliği ile geliştirilen robota "CaMEL" adı verildi. Robota otomatik silahlar, tanksavar ve bomba atar gibi silahlar yerleştirilebiliyor. 13 litre yakıtla 24 saat kullanılabilen robot, 3,5 kilometre uzaktaki hedefleri, gündüz teleskop, gece termal görüntüleme ile tespit edebiliyor.

Helikopter ya da uçakla çatışma bölgesine bırakılabilen robot, tablet bilgisayara benzeyen bir kumanda ile kontrol ediliyor. Robotu kumanda eden asker, robotun üzerine yerleştirilen kamera aracılığıyla, elindeki tabletten hedefleri görebiliyor. Robotlar, uydu bağlantısıyla, yüzlerce kilometre uzaktan da kontrol edilebiliyor.

İŞTE KORKUTAN ROBOTLAR!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Robotlar ABD askerlerine yardım edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN