Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örümcekler okul kapattırdı

İngiltere'nin batısındaki Gloucestershire bölgesinde ülkenin en zehirli örümceklerinin akınına uğrayan bir okul, geçici olarak kapatıldı.

Giriş Tarihi: 23.10.2013 11:43 Güncelleme Tarihi: 23.10.2013 11:47
BBC'nin haberine göre, Forest of Dean kentindeki Dean Akademisi'nde çok sayıda "Steatoda nobilis" cinsi örümcek bulundu.

Müdür Yardımcısı Craig Burns, okulun gelecek hafta salı gününe kadar tatil edildiğini, tatil boyunca tüm binaların dezenfekte edileceğini ve ilaçlanacağını açıkladı.

Burns, öğrenciler ya da öğretmenler arasında herhangi bir örümcek ısırığı vakasına rastlanmadığını sözlerine ekledi.

Örümcek popülasyonundaki artışa iklim değişikliği ve artan hava sıcaklığının neden olduğu sanılıyor.

Anavatanı Kanarya Adaları'ndan 1800'lü yıllarda muz ithalatıyla İrlanda, Britanya, Portekiz, İspanya, Fransa ve Türkiye'ye yayılan Steatoda nobilis, halk arasında "yalancı karadul" olarak biliniyor.

Yaklaşık 15 milimetre büyüklüğündeki yalancı karadul, vücudunun üzerindeki krem rengi işaretlerle diğerlerinden ayrılıyor.

Yalancı karadul, İngiltere'de görülen ve insan ısıran 12 örümcek türü arasında en zehirlisi olarak kabul ediliyor.

Yavaş hareket eden ve saldırgan olmayan yalancı karadullar, böceklerle besleniyor ve yaşamak için sıcak, karanlık yerleri tercih ediyor. İnsanlara nadiren saldıran yalancı karadulun ısırığı, aşırı derecede şişlik, göğüs ağrısı, parmaklarda uyuşma gibi belirtilere yol açıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örümcekler okul kapattırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN